Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Нагорная

Административно-территориальное деление

Нагорная (укр. Нагірна) — cело, центр сельского совета Жашковского района Черкасской области. В ХІХ столетии село Уманского уезда Киевской губернии.

Нагорнянскому сельскому совету подчинено село Побойна и поселок Костянтиновка.

История городов и сел УССР 1972 год

Нагірна (до 1917 року – Глинка) – село, центр сільської Ради. Розташована за ,18 км на південний схід від районного центру та залізничної станції Жашків, за 3 км від шосейної дороги Жашків—Черкаси. Населення — 1016 чоловік. Сільраді підпорядковані селище Костянтинівка і с. Побійна.

На території села розміщена центральна садиба колгоспу «Прогрес», за яким закріплено сільськогосподарських угідь 337 2 га, в т. ч. орної землі — 3188.4 га. Господарство — багатогалузеве, спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво та рибництво. Колгосп має столярно-теслярську майстерню, млин, пилораму.

У колгоспі «Прогрес» з 1965 року зародилася нова технологія вирощування цукрових буряків, ініціатором якої є механізатор Герой Соціалістичної Праці П. О. Журавський. Щороку до колгоспу «Прогрес» обмінюватися досвідом приїжджають механізатори Алтайського і Краснодарського країв РРФСР. Тут працюють школи передового досвіду для механізаторів області, району.

С середня школа, клуб, бібліотека з фондом 12 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, дитячі ясла, магазин, філія зв’язку, майстерня побутового обслуговування населення.

Партійна організація (створена 1927 року) об’єднує 53 комуністи, комсомольська (виникла 1919 року) — 63 члени ВЛКСМ.

За трудові досягнення і високі виробничі показники 108 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР.

Село відоме з XVІІІ століття.

У боях з німецько-фашистськими окупантами брало участь 427 жителів села, з них 265 — загинуло за Батьківщину, 114 — за мужність і відвагу удостоєно урядових нагород. 1956 року в Нагірній встановлено пам’ятник воїнам, які полягли, визволяючи село від ворога в роки Великої Вітчизняної війни.

1967 року відкрито пам’ятник В. І. Леніну.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

К Побоинскому приходу (Рождество- Богородичная церковь с. Побойна) причислена деревня Таращанского уезда Нагорна или Глинка, лежащая на противоположной правой стороне речки Бурта. Она причисляется к Красиловскому ключу графа Браницкого. Жителей в ней обоего пола 644; вокруг деревни Нагорной и села Побойной и Охматова находится множество древних могил, свидетелей давно происходивших в этих местах побоищ.

Ваш комментарий