Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Нове Життя

Административно-территориальное деление

Нове Життя (укр. Нове Життя) — cело, центр сельского совета Чернобаевского района Черкасской области.

Новожиттевскому сельскому совету подчинено село Тарасовка.

Cело относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1972 год

Нове Життя — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру та за 30 км від залізничної станції Пальмира. Населення — 656 чоловік. Сільраді підпорядковане село Тарасівна.

У Новому Житті міститься центральна садиба колгоспу «Пам’ять Леніна», який обробляє 2339 га землі, з них 2206 га орної. Основний виробничий напрям— вирощування зернових і технічних культур; розвинуте тваринництво. За успіхи, досягнуті в розвитку сільськогосподарського виробництва, орденами й медалями СРСР нагороджені 58 колгоспників, серед них звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно ланковій П.Д. Кисіль, яка щороку одержує по 450 цнт з гектара цукрових буряків, ордена Леніна удостоєний чабан В.Д. Кисіль.

Тут є восьмирічна школа, в якій навчається 195 учнів, будинок культури із залом на 400 місць, дві бібліотеки з фондом 15 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт. В селі працюють 36 комуністів, 66 комсомольців.
Село Нове Життя виникло 1921 року.

270 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 50 загинули. За мужність і героїзм, виявлені на фронтах, 44 чоловіка нагороджені орденами й медалями СРСР, О.Н. Баранник — повний кавалер ордена Слави. У центрі села споруджено пам’ятник радянським воїнам, що загинули в боях за визволення села від німецько-фашистських загарбників.

Список жертв голодомора 1932-1933 гг. по с. Нове Життя (Национальная книга памяти жертв голодомора в Украине. Черкасская область.)

За даними різних джерел у селі в 1932 – 1933 роках загинуло близько 6 осіб. Мартиролог укладено на підставі свідчень очевидців Голодомору (Боровко Євдокії Ігнатівни, Романенко Марії Олександрівни, Швидкої Ганни Яківни, Плахтія Івана Ігнатовича). Свідчення зберігаються в Державному архіві Черкаської області (Р-5664, оп. 1, спр. 84).

Гаркавенко, дитина, 15 р., 1933 р., причина смерті – голод.
Гаркавенко, дитина, 13 р., 1933 р., причина смерті – голод.
Гаркавенко, дитина, 10 р., 1933 р., причина смерті – голод.
Гаркавенко, дитина, 7 р., 1933 р., причина смерті – голод.
Гаркавенко, дитина, 3 р., 1933 р., причина смерті – голод.
Сивець Іван Самсонович, дитина, 15 р., 1933, причина смерті – голод.

Заказать генеалогическое исследование Вашего рода по с. Нове Життя

Если Ваш род происходит из села Нове Життя мы можем провести для Вас генеалогическое исследование.
Order a genealogical research based on Nove Zhittja village.

Ваш комментарий