Подобная

Подобная (укр. Подібна) — cело, центр сельского совета Маньковского района Черкасской области. В ХІХ столетии село Уманского уезда Киевской губернии.

К Помойницкому приходу (см. Викторовка Маньковского р-на) причислено село Подобное, отстоящее в 5-ти верстах от Помойника. Жителей в нем обоего пола 1163. Приписная церковь Михайловская, деревянная, построена 1759 года. До 1842 года она была особою приходскою и имела собственную землю, поступившую в казну за уничтожением особого прихода.

История городов и сел УССР 1972 год

Подібна — село, центр сільської Ради. Розташована за 11 км на південний захід від районного центру, за 7 км від залізничної станції Поташ і за кілометр від автотраси Київ— Одеса. Населення — 1709 чоловік.

В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. М. О. Щорса, за яким закріплено 2201,7 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2103,2 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. Колгосп має млин, механічну і деревообробну майстерні.

У Подібній працюють восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека з фондом 12,4 тис. книг, — медичний пункт, дитячий садок, відділення зв’язку, 3 магазини.

Партійна організація налічує 41 комуніста, дві комсомольські — об’єднують 88 членів ВЛКСМ.

95 передовиків праці за трудові досягнення відзначено урядовими нагородами.

Перші відомості про село в історичних документах належать до XVIII століття.

Під час німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна диверсійна група, яка тримала зв’язок з партизанами. 255 уродженців села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 119 — нагороджено орденами й медалями, 131 — загинув у боях з ворогом. 1947 року на братській могилі встановлено пам’ятник, а 1965-го споруджено обеліск Слави воїнам-визволителям, які загинули в боротьбі з гітлерівськими загарбниками.

1971 року відкрито пам’ятник М. О. Щорсу.

На території Подібної виявлено залишки поселення трипільської культури, 5 — доби бронзи та 2 — черняхівської культури.

Распространенные фамилии жителей с. Подобная православного вероисповедания, конец ХІХ- начало ХХ ст.

Антонов
Безкаль
Безручко
Белый
Боднюк
Брык
Бузан
Волошин
Гнатюк
Груша
Демянчук
Джум
Драпак
Заика
Калиниченко
Кальницкий
Керез
Кобзарь
Коваль
Коляда
Кот
Кравец
Кравчук
Куприянец
Куриенко
Кучман
Партецкий
Пастушенко
Печерица
Подолянец
Полищук
Прокопенко
Рыбак
Семенов
Скала
Сугута
Телепенко
Фурдыгайло
Харченко
Черный
Чикаленко
Шевченко
Шпичка
Шурдукаль
Ющенко

Метрические книги по селу Подобная находящиеся на хранении в ГАЧО

1. Київська  губернія
2. Київська  єпархія
3. Михайлівська церква, с. Подібна Уманського повіту
4.
5.   Народження:  01.-04.1906: ф.931, оп.1, спр.2605;  1908-02.1910: ф.931, оп.1, спр.2605;  10.1910-1913: ф.931, оп.1, спр.2605
6.  Шлюб:  1909: ф.931, оп.1, спр.2605;  1911: ф.931, оп.1, спр.2605

Заказать генеалогическое исследование Вашего рода по с. Подобная

Если Ваш род происходит из села Подобная мы можем провести для Вас генеалогическое исследование.
Order a genealogical research based on Podobnaja village.

1. александр:

из села подобная мой дед савва гнатюк, прадед береза

2. Цибульський Володимир Всеволодович:

З перепису 1897 року: православні — Алексієнко Андрєєв Антонов Артелемейчук Байрак Бала Бас Безручко Береговий Береза Бехкал Білий Боднюк Боклаженко Брижа Брик Бузан Бузань Варницький Василенко Войченко Волошин Гнатюк Говорунець Гончарук Груша Грушка Грушовецький Гуцал Демченко Демянчук Дергач Джум Дзисюк Діхтяр Драпак Драпаченко Жук Заїка Ісаієв Калман Кальницький Касьянчук Керез Кериз Кибаленко Кищук Клочан Кобзар Коваленко Коваль Ковтюх Козій Колесник Колесниченко Коломієць Коляда Корецький Корольков Костецький Кот Коцюба Кравець Кравчук Кулик Купріянець Курієнко Кучеренко Кучмай Лебідь Левицький Лисий Лугач Мазур Малиновський Маляренко Марчук Маслянний Матвієнко Мацибора Мельниченко Наконечний Непота Овчарук Олейниченко Ольшевський Опалка Партецький Пастушенко Пенькальський Печерица Пиндик Погонець Подолянець Поліщук Полторак Поночовний Прачук Прокопенко Решетник Рибак Романенко Рудий Самойленко Северин Семьонов Сирман Скакун Скала Скалозуб Склярук Смажилюк Согута Соколовський Солтусенко Струц Тарасюк Телепенька Титоренко Усатюк Фоменко Фурдигайло Фурьяка Харченко Хилобоченко Хован Чекаленко Чорний Шваля Шевченко Шордукало Шпичка Ющенко Ямковенко Ярошенко Ярчук, а також трохи юдеїв: Барський Бубліков Буртов Вайнер Вортман Геверзблід Ейсман Канеров Комаровський Куций Лабскер Марний Полторак Рабінович Таранов (ф.384 оп.12 спр.389-393). unclelado@ukr.net