Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Поповка

Административно-территориальное деление

Поповка (укр. Попівка) — cело, центр сельского совета Маньковского района Черкасской области. В ХІХ столетии село Уманского уезда Киевской губернии.

Поповскому сельскому совету подчинен поселок Зеленый Гай и село Филиция.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

Поповка село в 4-х верстах от м Буков, при ручье, за селом Кривцем начавшемся. Жителей обоего пола 748; земли 2723 десятины. Принадлежит Станиславу Карловичу Иотейке (латин. испов.).
Церковь Покровская, деревянная, 6-го класса; земли имеет 74 десятины, построена 1751 года.

История городов и сел УССР 1972 год

Попівка — село, центр сільської Ради. Розташована за 12 км на північ від районного центру та за 17 км від залізничної станції Поташ. Населення — 867 чоловік. Сільраді підпорядковане селище Зелений Гай.

За колгоспом «Шлях Леніна», центральна садиба якого розміщена в селі, закріплено 1539,9 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1454,2 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.

В селі працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, дитячий садок, поштове відділення, побутовий комбінат, магазин.

Партійна організація об’єднує 37 комуністів, дві комсомольські — 71 члена ВЛКСМ.

75 трудівників Попівки відзначено орденами й медалями Союзу РСР. З них колишніх ланкових О. І. Люшнівську та Н. І. Драпогуз і бригадира рільничої бригади С. С. Бабенка нагороджено орденом Леніна.

Попівка відома з 1751 року.

176 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 68 — удостоєні орденів і медалей. 1954 року на братській могилі воїнів-визволителів встановлено пам’ятник. 1969 року в центрі села споруджено обеліск Слави 94 односельцям, які полягли в боротьбі з гітлерівськими окупантами.

На території Попівки виявлено залишки поселення черняхівської культури.

Ваш комментарий