Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Бортничи

Административно-территориальное деление

Бортничи (укр. Бортничі) — в современном админделении cело отсуствует, включено в состав г. Киева. До 1988 г.  центр сельского совета Бориспольского района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Бортничі — село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 4 км від автотраси Київ—Харків. Відстань до залізничної станції Дарниця 10 км. Населення — 5510 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також село Щасливе.

У селі містяться управління експлуатації Бортницької зрошувальної системи і центральна садиба радгоспу «Бортничі», який має 6023 га землі, в т. ч. 3774 — орної. Господарство спеціалізується на виробництві молока і вирощуванні овочів. Значне місце належить садівництву і птахівництву. За успіхи, досягнуті у восьмій п’ятирічці, радгосп нагороджено орденом Леніна.

У селі є восьмирічна школа, дві бібліотеки, будинок культури, клуб, а також лікарня. Майже всі будинки газифіковано; прокладено водопровід.

В історичних документах Бортничі вперше згадуються під 1581 роком.

187 жителів села, які виявили героїзм на фронтах Великої Вітчизняної війни, нагороджено орденами й медалями СPСP.

Біля села виявлені поселення неоліту (IV—III тисячоліття до н. е.), доби міді (III тисячоліття до н. е.) та бронзи (II тисячоліття до н. е.); досліджено чотири поселення раннього заліза (V—IV ст. до н. е.). На одному з них знайдено залишки бронзоливарної майстерні. Виявлено також поселення і могильник зарубинецької культури.

1 комментарий

  1. zani71:

    Ищу свои корни. Вроде нашла. Привет Вам от Загория. Я Вас не знаю лично, но счастья Вам.

Ваш комментарий