Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Троещина

Административно-территориальное деление

Троещина (укр. Троєщина) — cело, в 1988 г. включено в состав г. Киева. До 1988 г.  центр сельского совета Броварского района Ктевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Троєщина — село, центр сільської Ради, знаходиться біля старого річища Дніпра — Десьонки, за 12 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Вигурівщина. З 1957 року до складу Троєщини входить с. Вигурівщина. Населення — 6098 чоловік.

На території Троєщини виявлено поклади торфу. В селі розташовано відділення бровар-ського радгоспу ім. С. М. Кірова. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби та свиней.

У селі є 2 восьмирічні школи, будинок культури, бібліотека.

Під час німецько-фашистської окупації Троєщина була спалена. За подвиги у боях проти фашистських загарбників 30 чоловік удостоєні урядових нагород.

У документах XIV ст. Вигурівщина зустрічається під назвою Милославичів. 1613 року Милославичі були передані у володіння феодалу С. Вигурі, звідки й пішла назва села. Після визвольної війни українського народу 1648— 1654 рр. воно входило до складу Гоголівської сотні. У грудні 1653 року Б. Хмельницький подарував село київському Золотоверхому Михайлівському монастирю.

Поблизу с. Вигурівщини виявлено поселення доби неоліту (IV—III тисячоліття до н. е.), трипільської культури (кінець III тисячоліття до н. е.), епохи бронзи (II тисячоліття до н. е.). До нашого часу збереглися рештки поселення та городища часів Київської Русі. Тут знаходився двір Юрія Долгорукого — заміська резиденція князя, що звалася Раєм.

Ваш комментарий