Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Боровая

Административно-территориальное деление

Боровая (укр. Борова) — поселок городского типа, центр поселкового совета Фастовского района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Борова — центр селищної Ради, розташована по обидва береги річки Стугни, за 18 км від районного центру. У селищі — залізнична станція Мотовилівка. Населення — 9100 чоловік.

Провідне місце в економіці селища посідає промисловість. Діють Мотовилівський деревообробний комбінат тресту «Київлісотара», молокозавод. У селищі — Київська овочекартопляна дослідна станція Українського науково-дослідного інституту картопляного господарства.

У Боровій — середня та восьмирічна школи, широкоекранний кінотеатр, 2 клуби, 2 бібліотеки. Працюють лікарня на 100 ліжок, пологовий будинок, поліклініка, 3 медпункти, кістково-туберкульозна лікарня на 100 ліжок.

У період тимчасової німецько-фашистської окупації в Боровій з червня 1942 року до визволення діяла підпільна антифашистська група, якою керували комуністи М. Н. Панасик і В. В. Головко. Багато жителів села входили до партизанського загону, що діяв у навколишніх лісах.

Біля Борової виявлено поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

У Боровій минули дитячі роки А. М. Соколова — льотчика-винищувача, Героя Радянського Союзу. Тут училися в школі І. Г. Петровський, видатний радянський вчений-математик, академік, лауреат Державної премії, ректор Московського університету та В. І. Верховський — доктор історичних наук. 5 вихідців з селища — кандидати наук: І. О. Мотовиловець, Є. М. Ємчук, Г. І. Іллюхін, Н. К. Михайличенко, М. О. Кирсенко.

Ваш комментарий