Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Быковая Гребля

Административно-территориальное деление

Быковая Гребля (укр. Бикова Гребля) — село, центр сельского совета Белоцерковского района Киевской области. В ХІХ столетии село Васильковского уезда Киевской губернии.

Быково-Гребельскому сельскому совету подчинено село Черкас.

История городов и сел УССР 1971 год

Бикова Гребля — село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км на південь від районного центру і залізничної станції Біла Церква та за 2 км від автомагістралі Київ—Одеса. Населення — 1100 чоловік. Сільраді підпорядковано населений пункт Черкас.

У селі знаходиться центральна садиба колгоспу ім. XXIV з’їзду КПРС, якому належить 2705 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2528 га орної землі. За трудові успіхи, досягнуті у виробництві сільськогосподарської продукції, 10 колгоспників нагороджено орденами й медалями, в т. ч. доярку П. К. Скрипку — орденом Леніна. У квітні 1971 року за видатні успіхи у виконанні завдань п’ятирічного плану їй присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

На території села — восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, фельшерсько-акушерський пункт.

Село засноване у XVII ст. 1855 року в період Київської козаччини тут відбулося велике селянське заворушення проти поміщиків. Під час кривавої сутички з військами 6 селян було вбито. Уродженець села 3. Г. Шелест в роки Великої Вітчизняної війни командував партизанським загоном на Білоцерківщині.

За мужність і відвагу в боротьбі проти німецького фашизму 150 жителів нагороджено орденами та медалями.

В селі народився соратник М. О. Щорса та В. Н. Боженка — командир Таращанського полку П. І. Кабула, який за мужність і героїзм у 1920 році посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора. У с. Черкас народився В. Г. Радченко (1916—1968) — літературознавець, кандидат філологічних наук.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

Быкова гребля (причислена к приходу церкви Архистратига Михаила с. Черкас), в 2-х верстах выше Черкаса, по тому же ручью к селу Езерне. Жителей 731. Заселена, по словам жителей, лет за 200.

Ваш комментарий