Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Денисы

Административно-территориальное деление

Денисы (укр. Дениси) — село, центр сельского совета Переяслав-Хмельницкого района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Дениси — село, центр сільської Ради. Розташовані на правому березі річки Сулою (притока Дніпра), за 26 км на схід від районного центру та за 18 км від залізничної станції Яготин. За 11 км від села проходить автомагістраль Київ — Харків. Населення — 1236 чоловік.

На території села розміщена центральна садиба колгоспу ім. Г. І. Петровського, за яким закріплено 3130 сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2216 га орної землі. Основний напрям господарства — вирощування зернових культур. Значне місце в сільськогосподарському виробництві належить тваринництву. З допоміжних підприємств є пилорама, млин, механічна та столярна майстерні; працює торфопідприємство районного значення.

За трудові успіхи, досягнуті в сільськогосподарському виробництві, 20 колгоспників нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.

У Денисах є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.

В історичних джерелах село вперше згадується 1622 року.

За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни, 70 жителів села нагороджено орденами й медалями. Восени 1943 року в будинку колгоспника М. Братуся містився командний пункт 1-го Українського фронту.

Ваш комментарий