Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Дениховка

Административно-территориальное деление

Дениховка (укр. Денихівка) — село, центр сельского совета Тетиевского района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Денихівка — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру. Залізнична станція на лінії Козятин—Жашків. Населення — 2263 чоловіка.

На території села міститься колгосп «Шлях до комуни», за яким закріплено 1097 га угідь, у т. ч. 837 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур і цукрових буряків. Бригадира рільничої бригади колгоспу М. М. Рижук за вирощування високих урожаїв зернових у 1965 році нагороджено орденом Леніна, а за виробничі досягнення у восьмій п’ятирічці присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. 1967 року її обрано депутатом

Верховної Ради УРСР. У Денихівці є насінницький радгосп «Шевченківський», у користуванні якого 4079 га землі, в т. ч. 3317 га орної, та цукровий завод ім. Шевченка. За виробничі досягнення у восьмій п’ятирічці п’ять працівників радгоспу нагороджено орденами і медалями, в т. ч. Ф. С. Шевчук — орденом Леніна, С. І. Гончаренка — орденом Жовтневої Революції.

У селі — середня школа, палац культури, клуб, чотири бібліотеки, дільнична лікарня.

Село належало в XVII ст. княгині К. Сангушко з родини Денгофів. Звідси й походить його перша назва Денгофівка, яку згодом перейменовано на Денихівку.

В 1923 році при заводі й радгоспі створена спільна партійна організація. У роки Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна група у складі С. С. Токіна, Г. Н. Дидикала, 3. К. Уманця, В. П. Кутасевича, М. О. Гуменюка, С. Й. Ткаченка та ін. Перед відступом фашистів з села підпільники запобігли знищенню цукрового заводу. Група підтримувала зв’язок з партизанським загоном «Іскра».

Ваш комментарий