Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Дорогинка

Административно-территориальное деление

Дорогинка (укр. Дорогинка)— cело, центр сельского совета Фастовского района Киевской области. В ХІХ столетии село Васильковского уезда Киевской губернии.

Дорогинскому сельскому совету подчинено село Кощиевка.

История городов и сел УССР 1971 год

Дорогинка — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру і за 9 км від залізничної зупинки Вишняки. Населення — 1195 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Кощіївка.

У Дорогинці — центральна садиба колгоспу ім. Кірова, який має 2,9 тис. га землі, в т. ч. орної — 2,1 тис. га. Виробничий напрям господарства — вирощування зернових культур. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.

В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.

Заснована Дорогинка в XVI столітті.

В 1942 році в Дорогинському лісництві виникла підпільна антифашистська група, яка у квітні 1943 року влилась у Васильківський партизанський загін під командуванням Героя Радянського Союзу А. С. Грисюка. Народним месникам велику допомогу подавали місцеві жителі. В листопаді 1943 року фашисти зробили спробу спалити Дорогинку за участь жителів у партизанському русі, але село врятувала Червона Армія. За бойові подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни понад 200 жителів села нагороджено орденами й медалями.

На околиці Дорогинки та Кощіївки знайдено багато пряслиць з червоного шиферу часів Київської Русі.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

Дорогинка, село лежит в углу, образуемом соединением Унавы с Ирпинем, при безымянном ручье, впадающем в последнюю реку. Село в 15-ти верстах от м. Хвастова. Жителей обоего пола: православных 817, римских католиков 28.

Церковь Свято-Михайловская, деревяная, 5-го класса; земли имеет 65 десятин; построена в 1600 году, как значится в клировых ведомостях, но в 1852 году фундаментально исправлена и построена при ней новая колокольня.

К церкви причислена того же ведомства деревня Кощеевка, лежащая при реке Унаве, в 3-х верстах от Дорогинки. Жителей обоего пола 486.

1 комментарий

  1. Наталя Маршал:

    Доброго всім здоров’я! Шукаю інформацію про моїх прадіда Хока Даниленка та його дружину.
    Завчасно дякую,
    Наталка

Ваш комментарий