Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Дрозды

Административно-территориальное деление

Дрозды (укр. Дрозди) — село, центр сельского совета Белоцерковского района Киевской области.

Дроздовскому сельскому совету подчинено село Мазепинцы.

История городов и сел УССР 1971 год

Дрозди (давні назви — Кам’янка, Мазепинці) — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Кам’янки, за 18 км від Білої Церкви та за 8 км від залізничної станції Устимівка. Населення 1703 чоловіка. Сільській Раді депутатів трудящих підпорядковані населені пункти Мазепинці і Сидори.

В селі знаходиться центральна садиба колгоспу ім. В. І. Леніна, який має 3643,8 га сільськогосподарських угідь, у т. ч.— 3376 га орної землі. За трудові досягнення орденами й медалями нагороджено 11 чоловік.

У Дроздах є середня школа, будинок культури, бібліотека, медамбулаторія, пологовий будинок.

Село засноване в XV—XVI ст. на березі річки Кам’янки, від чого походить і перша його назва. 1572 року село було подароване польським королем магнату М. Мазепі. З того часу поселення стало називатися Мазепинцями. В XVII ст. село розрослось і нижня його частина дістала найменування Дрозди. В 1905— 1907 рр. селяни виступали «проти поміщиків і поліцейських чинів», за що 150 з них було випорото різками, 84 чоловік засуджено до ув’язнення, а керівників виступу І. П. Бондаря, І. В. Маменка, О. О. Руденка, П. С. Коваля і Т. К. Конона заслано до Сибіру.

За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, орденами й медалями нагороджено 259 чоловік. Повним кавалером ордена Слави став О. О. Куриленко.

В урочищі Заріччі, що біля Мазепинців, знайдено скарб кам’яних ливарних форм для відливання сокир-кельтів і кинджалів доби пізньої бронзи (XI—IX ст. до н. е.), а на території села — два скарби римських монет 98— 193 рр. н. ери, 30 курганів часів Київської Русі.

Ваш комментарий