Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Фастовец

Административно-территориальное деление

Фастовец (укр. Фастівець) — село, центр сельского совета Фастовского района Киевской области. В ХІХ столетии село Васильковского уезда Киевской губернии.

Фастовецкому сельскому совету подчинены села Гвардейское и Клеховка.

История городов и сел УССР 1971 год

Фастівець — село, центр сільської Ради, розташоване вздовж шосе Київ—Фастів, за 10 км від районного центру. Населення — 1294 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Вінницькі Стави і Клехівка.

У Фастівці — центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», земельні угіддя якого становлять 3,3 тис. га, в т. ч. орної землі — 2,6 тис. га. Виробничий напрям господарства — вирощування зернових культур і цукрових буряків. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.

За трудові успіхи 14 передовиків колгоспного виробництва нагороджені орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна — бригадир рільничої бригади І. М. Білецький і ланкова Г. С. Островська.

В селі є середня школа, будинок культури, 2 бібліотеки.

У 1905—1906 рр. у Фастівці відбулися заворушення селян. Улітку 1918 року селяни на чолі з С. Н. Горчинським розгромили загін німецьких окупантів. Для боротьби з денікінцями в 1919 році в селі був створений партизанський загін, яким командував Т. Т. Огій.

В липні—серпні 1846 року в селі перебував Т. Г. Шевченко, який працював у складі археологічної експедиції Київського університету. В селі народився О. І. Тхоржевський — Герой Радянського Союзу.

Біля с. Фастівця розташовані 26 високих могил. Одна з них називається Забродня, а дві — Черняковські могили. У 1845 році розкопано п’ять курганів, серед них відома могила скіфських часів «Переп’ят» (VI ст. до н. е.), в якій у дубовому саркофазі знайдено кілька скелетів, кістки коня, глиняний посуд, зброю тощо.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

К церкви во имя Святителя Николая (см. Великая Снетинка) приписана деревня Фастовец, в 4-х верстах от Снетинки и в 10-ти от Хвастова. Жителей обоего пола большей частью шляхты, православных 674, римск католик 138.

Ваш комментарий