Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Ивановка

Административно-территориальное деление

Ивановка (укр. Іванівка) — село, центр сельского совета Белоцерковского района Киевской области. В ХІХ столетии село Лопатынщина (Яновка) Васильковского уезда Киевской губернии.

История городов и сел УССР 1971 год

Іванівка — (давні назви — Лопатинщина, Янківка) — село, центр сільської Ради. Розташована за 30 км на північний схід від Білої Церкви і за 18 км від залізничної станції Сухоліси. Населення — 2025 чоловік. Сільській Раді депутатів трудящих підпорядковане с. Благовіщення.

В селі знаходиться центральна садиба колгоспу ім. 40-річчя Жовтня, за яким закріплено 3048.1 га сільськогосподарських угідь, у т. ч.— 2888.1 га орної землі.

На території села є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, дільнична лікарня, аптека.

Село засноване в кінці XVII — на початку XVIII ст. Воно було назване за ім’ям його власника поміщика Я. Лопатинського, а пізніше Янківкою.

За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, орденами й медалями нагороджено 135 жителів села.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

Лопатынщина, село при реке Узке, в 3-х верстах выше Рейментарщины Называется также Янковкой, по имени Яна Лопатъшского, заводившего селение. Жителей обоего пола: православных 1719 и римских католиков 108. В числе жителей много шляхты, именно до 300.

Церковь Рождество-Боготюдичная деревянная, 5-го класса; земли имеет 58 десятин Построена 1786 года.

Ваш комментарий