Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Клавдиево-Тарасово

Административно-территориальное деление

Клавдиево-Тарасово (укр. Клавдієво-Тарасове) — поселок городского типа, центр поселкового совета Бородянского района Киевской области.

Клавдиево-Тарасовскому поселковому совету подчинено село Пороскотень.

История городов и сел УССР 1971 год

Клавдієво-Тарасове — селище міського типу (з 1938 р.), розташоване за 10 км від районного центру. Залізнична станція Клавдієве. Населення — 5200 чоловік.

У селищі працюють фабрики: меблева, ткацька, ялинкових прикрас. На цих підприємствах зайнято понад 700 робітників.

На території селища є середня школа, вечірня середня школа, клуб, бібліотека, лікарня. За 2 км від селища розташована обласна протитуберкульозна лікарня.

Населений пункт засновано 1900 року у зв’язку з будівництвом залізниці. Спочатку село мало назву Немішаєве-ІІ.

У 1942—1943 рр. тут діяла підпільна патріотична група на чолі з І. О. Поляковим. У липні 1943 року в лісах поблизу Клавдієво-Тарасового було створено 1-й Бородянський партизанський загін, якому місцеві жителі подавали велику допомогу. В боях проти фашистів у селищі загинув партизан М. П. Макійчук. Тепер зупинка на 53 км залізниці має назву Макійчукове. У Великій Вітчизняній війні брало участь 1053 жителі, майже всі вони нагороджені орденами й медалями СРСР.

Большая Советская Энциклопедия 1969 – 1978 гг.

Клавдиево-Тарасово, посёлок городского типа в Бородянском районе Киевской области УССР. Железнодорожная станция (Клавдиево) на линии Киев — Коростень. Опытно-экспериментальный мебельный завод; прядильно-ткацкая, ёлочных игрушек фабрики.

Ваш комментарий