Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Косяковка

Административно-территориальное деление

Косяковка (укр. Косяківка) — село, центр сельского совета Таращанского района Киевской области. В ХІХ столетии село Таращанского уезда Киевской губернии.

Косяковскому сельскому совету подчинено село Антоновка.

История городов и сел УССР 1971 год

Косяківка — село, центр сільської Ради, розташоване по обидва береги річок Гнилого Тікича та Березянки, за 25 км від районного центру і за 50 км від залізничної станції Ольшаниця. Населення — 854 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Антонівка і Веселий Кут.

У Косяківці — дільниця колгоспу «Радянська Україна». Земельні угіддя його становлять 3627 га, в т. ч. орної землі — 3375 га. Виробничий напрям колгоспу — вирощування зернових культур. Розвинуте мясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі — садівництво, ставкове рибництво, бджільництво. Артіль має кар’єри, в яких добуваються місцеві будівельні матеріали: камінь, глина, пісок.

За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, 7 колгоспників Косяківки нагороджені орденами й медалями, в т. ч. бригадир рільничої бригади С. О. Бурячок — орденом Леніна.

В селі є середня школа, будинок культури, бібліотека.

Вперше Косяківка згадується в історичних документах за 1765 рік. У 1905 році відбувся виступ селян, які працювали в поміщицькій економії. Викликані поміщиком війська придушили цей виступ. Під час Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна антифашистська група під керівництвом І. Я. Байдикова. За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, понад 100 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

Косяковка, село на полуострове образуемом впадением в Гнилой Тикич речки Березянки в 6-ти верстах ниже села Жидовской Гребли. Речка Березянка служит в этом месте границей между Кошеватским имением и имением Браницких. Деревня Антоновка, принадлежащая к первому имению, лежит на правой стороне Березянки, напротив Косяковки. Жителей обоего пола в Косяковки 740, в Антоновке 468. Село Веселый Кут отделяется от Косяковки только рекой Тикичем.

Церковь Богородичная, деревянная, 5-го класса; земли имеет 38 десятин; построена 1767 года. К ней причислена кроме Антоновки деревня Кучковка или Шушковка, при реке Тикиче в 3-х верстах ниже Косяковки лежащая. Жителей в ней обоего пола в ней 390.

Ваш комментарий