Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Олейникова Слобода

Административно-территориальное деление

Олейникова Слобода (укр. Олійникова Слобода) — село, центр сельского совета Белоцерковского района Киевской области. В ХІХ столетии село Васильковского уезда Киевской губернии.

История городов и сел УССР 1971 год

Олійникова Слобода — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Біла Церква. Населення — 1111 чоловік.

У селі знаходиться центральна садиба колгоспу «Україна», який має сільськогосподарських угідь 1161,4 га, в т. ч. 1120,1 га орної землі. За трудові досягнення в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 4 чоловіка, в т. ч. орденом Леніна — доярку М. І. Музику.

В Олійниковій Слободі є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека. Діють фельдшерсько-акушерський пункт і пологовий будинок.

У 1922 році створено ТСОЗ «Спільна праця», реорганізований 1929 року в колгосп.

За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни, орденами й медалями нагороджено 182 жителі села.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

К Рейментарскому приходу (см. Малая Антоновка) причислена деревня Олейник; она лежит в 3 верстах от Рейментарщины к западу, при безымянном ручье, в Роток текущем. Жителей обоего пола 785. В деревне этой, в 1808 году построена деревянная кладбищная церковь во имя Святой Мученицы Параскевы, которая в 1857 году возобновлена; при церкви этой нет ни земли, ни дома церковного.

Ваш комментарий