Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Оленовка

Административно-территориальное деление

Оленовка (укр. Оленівка) — село, центр сельского совета Фастовского района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Оленівка (до 1917 р.— Геленівка) — село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Мотовилівка. Населення — 1270 чоловік.

У селі — центральна садиба колгоспу ім. ВКП(б), який має 1,7 тис. га землі, в т. ч. орної — 1,3 тис. га. Виробничий напрям — вирощування зернових культур з розвинутим м’ясо-молочним тваринництвом. Допоміжні галузі — городництво, садівництво, рибництво та бджільництво. У селі розташовані також відділок Київської овочево-картопляної дослідної станції та філія Київської фабрики художніх виробів.

В Оленівці є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.

Село виникло в XVII столітті.

За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 77 жителів села нагороджено орденами й медалями.

Оленівка — визначний осередок художнього декоративного ткацтва на Київщині. Ще наприкінці XIX ст. тут почали виробляти килими типу гобеленів. У 1913—1915 рр. художнім керівником ткацької майстерні в с. Оленівці був В. Г. Кричевський — український радянський архітектор, живописець і графік.

Біля Оленівки досліджено кургани доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) і періоду Київської Русі. В урочищі Лагері є два городища. На околицях знайдено багато пряслиць з червоного шиферу часів Київської Русі.

1 комментарий

  1. Игорь:

    история села

Ваш комментарий