Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Роскошная

Административно-территориальное деление

Роскошная (укр. Розкішна) — село, центр сельского совета Ставищенского района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Розкішна — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Гнилого Тікича, за 1 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Жашків, за 8 км від автостради Київ — Одеса. Населення — 3224 чоловіка.

У селі знаходиться колгосп ім. XXII з’їзду КПРС, земельні угіддя якого становлять 2616 га, в т. ч. орної землі — 2238 га. Напрям господарства — вирощування зернових культур і м’ясо-молочне тваринництво. Розвинуті рибне господарство (площа ставків — 100 га), бджільництво, садівництво й городництво. З допоміжних підприємств є олійниця, млин, пилорама, майстерні для ремонту сільськогосподарського інвентаря. У Розкішній міститься районна інкубаторна станція.

За високі виробничі показники 19 колгоспників нагороджені орденами й медалями СРСР, серед них М. П. М’яленко орденом Леніна.

В Розкішній є середня школа, клуб, 3 бібліотеки. В селі міститься районний протитуберкульозний диспансер.

В 1903 році в Розкішній відбулося заворушення селян. Карателі жорстоко придушили цей виступ. 1918 року на околицях села діяв партизанський загін під командуванням П. І. Кравченка. У червні 1920 року в селі перебував штаб Першої Кінної армії.

За героїзм і мужність, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 320 жителів Розкішної нагороджені орденами й медалями СРСР, в т. ч. В. Н. Завгородній удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Ваш комментарий