Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Тарасовка

Административно-территориальное деление

Тарасовка (укр. Тарасівка) — село, центр сельского совета Белоцерковского района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Тарасівка — село, центр сільської Ради. Розташована за 28 км на північний схід від Білої Церкви і за 15 км від залізничної станції Рокитне. Сільській Раді підпорядковано відділок ім. В. В. Воровського Узинського цукрокомбінату. Населення — 1244 чоловіка.

В селі — колгосп ім. Т. Г. Шевченка, який має 1476,9 га землі, в т. ч. 1426,8 га орної. За трудові досягнення в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 7 чоловік, у т. ч. орденом Леніна — голову колгоспу М. У. Кушнарьова.

В Тарасівці — середня школа із заочним відділенням, будинок культури, бібліотека, пологовий будинок.

Село утворилося з невеликих хуторів, що виникли в період столипінської аграрної реформи за рахунок виселення селян із сіл Савинців, Розаліївки та Узина. У лютому 1918 року селяни обрали Раду селянських депутатів. На цих же зборах прийнято постанову про присвоєння селу ім’я великого кобзаря українського народу Т. Г. Шевченка. До того село не мало назви.

У селі проживають Герої Соціалістичної Праці Г. І. Шинкаренко, М. І. Мудра, К. А. Ді-дик, Я. К. Слободяник, М. Я. Зінькевич, Г. П. Прокопець та І. С. Більдій. Всі вони працювали у відділку радгоспу Узинського цукрокомбінату.

За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, орденами й медалями нагороджено 198 уродженців Тарасівки.

Ваш комментарий