Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Терезино

Административно-территориальное деление

Терезино (укр. Терезине) — поселок городского типа, центр поселкового совета  Белоцерковского района Киевской области.

История городов и сел УССР 1971 год

Терезине — селище, розташоване за 5 км від районного центру та залізничної станції Біла Церква, за 1 км від автомагістралі Київ — Одеса. Населення — 1503 чоловіка.

Тут розміщена Київська науково-дослідна станція тваринництва, створена 1929 року на базі відділу зоотехнії Київської крайової сільськогосподарської дослідної станції, заснованої 1917 року. 1930 року вона була підпорядкована Науково-дослідному інституту тваринництва Лісостепу й Полісся УРСР. Станція має 5 відділів, З лабораторії та дослідне господарство «Терезине» (площа землі 2430 га). Займається питаннями збільшення виробництва та поліпшення якості кормів, технології утримання і експлуатації тварин, відтворення поголів’я та вирощування молодняка, удосконалення прийомів годівлі та відгодівлі тварин, підвищення продуктивності тваринництва.

На основі досягнень науки виводяться лінії та родини високопродуктивних корів симентальської й чорнорябої породи, а також широко застосовується промислове схрещування.

«Терезине» — своєрідний університет, на досвіді якого вчаться і досягнення якого впроваджують у сільськогосподарське виробництво колгоспи і радгоспи всієї зони. Господарство станції часто відвідують делегації та екскурсії з різних районів області, республіки, а також із соціалістичних країн.

В селищі є середня школа, клуб, бібліотека, дільнична лікарня, аптека.

За видатні заслуги в піднесенні сільського господарства та перевиконання планів станцію 1940 року нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. За досягнення високих показників у підвищенні продуктивності тваринництва орденами й медалями СРСР нагороджено 57 чоловік, у т. ч. орденом Леніна — колишнього директора станції І. О. Давидова, головного зоотехніка А. К. Булаха, колишнього головного ветлікаря К. Т. Чарника, доярок А. Л. Потіху, А. С. Сінкевич, Д. С. Якименко. За значні успіхи в розвитку тваринництва, бригадиру племферми Ф. С. Висіцькому, дояркам К. Д. Тазаєвій, Є. М. Гарбузюк і скотареві Ф. В. Вакулянчику присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, 71 жителя селища нагороджено орденами й медалями.

Ваш комментарий