Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Глинск

Административно-территориальное деление

Глинск (укр. Глинськ) — село, центр сельского совета Светловодского района Кировоградской области.

Глинскому сельскому совету подчинены села Арсеневка, Анновка и Семигорье.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1972 год

Глинськ — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Цибульнику, за 42 км на південний захід від районного центру і за 35 км від залізничної станції Користівка. Населення — 2263 чоловіка. Сільраді підпорядковані також населені пункти Арсенівка, Ганнівка, Дубки, Онове, Семигір’я.

У Глинську міститься центральна садиба колгоспу ім. Котовського, який спеціалізується на вирощуванні зернових культур і м’ясо-молочному тваринництві. За господарством закріплено 7051 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5532 га орної землі. З допоміжних підприємств в пилорама, маслоробня, сепараторний пункт, пекарня, кондитерський цех. Діють майстерні райоб’єднання «Сільгосптехніки», міжколгоспна будівельна організація. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 10 чоловік відзначені нагородами, серед них бригадир тракторної бригади П.П. Залюбовський — орденом Леніна і Жовтневої Революції, колишній голова правління О.М. Кришан — орденом Жовтневої Революції, 4 колгоспники — орденом Трудового Червоного Прапора.

Працюють середня школа, в якій 30 вчителів навчають 350 дітей. Є будинок культури на 400 місць, народний музей, 2 бібліотеки з фондом 15,5 тис. книг, дільнична лікарня, дитячі ясла-сад, аптека, ветеринарна лікарня, їдальня, побутова майстерня, відділення зв’язку. 4 партійні організації об’єднують 93 комуністи, 3 комсомольські — 249 членів ВЛКСМ.

Заснований Глинськ у 1725 — 1730 pp. козаками Миргородського полку.
7 липня 1768 року тут було схоплено царськими військами одного з ватажків гайдамацького руху С. Неживого.

Радянську владу у Глинському встановлено в лютому 1918 року.

У 1924 році створено комуну сЧервоний шлях», 1928 року — машинно-кінну станцію у складі 613 господарств, на базі якої у 1932 році почала діяти МТС.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 766 жителів, 364 з них загинули, 402 удостоєні бойових орденів і медалей. У селі споруджено пам’ятник В.І. Леніну, а також воїнам, які полягли смертю хоробрих під час визволення Глинська від німецько-фашистських загарбників.

Поблизу села Арсенівки виявлений курганний могильник доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

2 комментария

  1. Лилия:

    Были в Глинске в мае. Везде стоял запах чебреца. Хорошие и добрые люди.

  2. Александр:

    Люди в наших сёлах замечательные!!!Просто иногда приезжие ведут себя как поросята (это не к Вам относится).

Ваш комментарий