Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Коробчино

Административно-территориальное деление

Коробчино (укр. Коробчине) — село, центр сельского совета Новомиргородского района Кировоградской области.

Коробчинскому сельскому совету подчинены села Крупское и Сухолетовка.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1972 год

Коробчине (до 1820 року — Печка, Печкине) — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Великої Висі, за 18 км на захід від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення — 1599 чоловік. Сільраді підпорядковані села Комінтерн, Крупське, Романівна, Рубаний Міст, Сокурівка, Сухолітівка, Троянове і Щербатівка.

У Коробчиному міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким закріплено 9407 га сільськогосподарських угідь, з них 8292 га орної землі, 166 га саду. Артіль ім. Шевченка була учасницею Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві 1939 року. 99 колгоспників відзначені урядовими нагородами. Тут трудиться вівчар В.І. Ткаченко, кавалер ордена Леніна, який не раз брав участь у ВДНГ.

Працюють середня школа, де 33 вчителі навчають 424 учнів. Є будинок культури, бібліотека з фондом 14,2 тис. книг, дільнична лікарня, аптека, побутовий комбінат, телефонна станція на 50 номерів, радіовузол. Партійна організація налічує 91 комуніста, дві комсомольські — 110 членів ВЛКСМ.
Засноване село в першій половиш XVIII ст. вихідцями із Запорізької Січі.
У 1905 році в селі вів антиурядову пропаганду вчитель О.Ю. Гуревич, згодом активний учасник революційного руху. Наступного року він був заарештований і засланий на каторгу.

У Коробчиному Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Близько 500 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні, 120 з них не повернулися з фронту, 310 нагороджені орденами й медалями. Окупанти вигнали в Німеччину 209 чоловік.

Уродженець с. Крупського Герой Радянського Союзу П.Я. Кочерга відзначився в боях за визволення Києва. 6 жовтня 1943 року рота, якою він командував, відбила 8 контратак противника на правому березі Дніпра, утримала захоплений плацдарм і значно розширила його до приходу підкріплення.

Коробчине — батьківщина кандидата філософських наук М.Г. Тофтула, кандидата історичних наук, професора О.С. Чигиринського.

Ваш комментарий