Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Красноселка

Административно-территориальное деление

Красноселка (укр. Красносілка) — cело, центр сельского совета Александровского района Кировоградской области. В ХІХ столетии село Ставидлянской волости Чигиринского уезда Киевской губернии.

Красноселковскому сельскому совету подчинено село Бандурово.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии 1864 г.

Красноселица, село получило название от красивого местоположения, на плодородной равнине, отененной черными лесами: к востоку Тимошевым, а западу Кисевым. Село с широкими и ровными улицами и домами, построенными по плану, расположено по обеим сторонам Сухого Ташлыка; в 3-х верстах ниже села Ставидел. Жителей обоего пола 2229; в 1808 голу было 1662 при 180 дворах. До половины прошедшего века в Красноселице собирались ярмарки чрез каждые две недели. Но как на ярмарках этих составлялись заговоры против Поляков, то при князьях Любомирских ярмарки были упразднены, сначала посредством так называемого «жака» (см. доп.), а потом люди разгоняемы были огнестрельным оружием и убиваемы. С восточной и западной сторон села находятся по две древние могилы. Красноселипу от Екатерины Давыдовой купил Иван Красовский Ныне часть села с 498 рев. душ муж пола и 2845 десятинами земли принадлежит капитанше Александре Афанасьевне — вдове Порфирия Ивановича Красовского, а другая с 548 р. д м. п. и 3029 десятинами земли — дочери Ивана Красовского Варваре, в замужестве за генералом бароном Дризен (лат. исп.). К числу красивых построек в Красноселице принадлежат владельческие дома и каменный запасный магазин, в коем хранится до 5000 четвертей хлеба.

Церковь Рождество-Богородичная, деревянная, 4-го класса; земли имеет 35 десятин; построена 1770 года на место прежней.

Дополнение: Жак часто был употребляем при Польше в этих сторонах, и при подобных случаях. Он состоял в том, что казак, взобравшись на воз, поднимал на палке шапку и произносил слово: «Жак!». После чего все люди хватали что попадалось под руку свое и чужое, и удалялись из ярмарки, под опасением подвергнуться наказанию за медленность. Не худобы приложить к делу это польское изобретение в таких случаях, как был в Варшаве 17 февраля 1861 года, по случаю воспоминания Гроховской битвы и при других манифестациях. Ведь обстоятельства схожи…

История городов и сел УССР 1972 год

Красносілка — село, центр сільської Ради, розташоване в лісостеповій смузі, на річці Сухому Ташлику, за 32 км від районного центру і за 35 км від залізничної станції Фундукліївка. Населення — 2078 чоловік.

Перша згадка про село належить до 1761 року. Іменувалося воно Красноселицею, цю назву пов’язують з красивими краєвидами навколо села. Володіли ним польські магнати Любомирські. Панщина, різні побори й зловживання чиновників робили життя селян нестерпним, призводили до заворушень. Ярмарки, які кожні два тижні збиралися в селі, ставали місцями змови проти шляхти, тому їх забороняв місцевий поміщик.

На початку XIX ст. Красноселиця була порівняно великим населеним пунктом, у ній налічувалося 180 дворів і мешкало 1700 чоловік. Село не раз переходило від одного поміщика до іншого. Один з них Красовський поділив його на дві частини: нівденно-західну віддав у придане дочці, а північно-східну залишив собі. 1845 року тут було вже 485 дворів і 1865 жителів. У 50-х pp. XIX ст. село дістало назву Красносілки. Напередодні реформи 1861 року поміщиці Дризен належало 548 ревізьких душ і 3029 десятин землі, а поміщиці Красовській відповідно — 498 і 2845.

Скасування кріпосного права не полегшило економічного становища селян. За уставною грамотою 606 ревізьких душ поміщиці Дризен одержали 1029 десятин землі, за яку було начислено 47 758 крб. 51 коп. викупних платежів. 435 ревізьким душам Красовської було виділено 872 десятини землі, розмір викупу становив понад 38 тис. крб. Ціна десятини вемлі майже у два з половиною рази перевищувала ринкову. Не маючи коштів на сплату викупних платежів, селяни мусили відробляти панщину. Обтяжені непомірними податками, бідняцькі маси села дедалі більше розорялися і зубожіли. Вже у 60-х роках з 246 дворів однієї частини села лите 2 мали тягло, 26 дворів пе мали і польових наділів, а лише городи. У другій частині його з 178 дворів тяглових було 14, безземельних — 29.

Злиденне життя й безправ’я штовхали селян на боротьбу з поміщиками і царським урядом. Та вона носила ще неорганізований, стихійний характер. Так, з траввя 1864 року було спалено винокурню поміщиці Красовської. У 1867 році селяни спробували скаржитися урядові на незаконні дії поміщиці Дризен, яка позбавила їх сіножатей. Вони звернулися до односельця Г. Васильєва з проханням написати скаргу і клопотати за них. Та коли про це стало відомо поміщиці, Васильєва арештували і вислали з села.
На початку 80-х pp. понад 200 родин Красносілки (з 426) залишилися безземельними, їх наділи перейшли до куркулів. Зубожілі селяни змушені були брати землю в оренду на кабальних умовах або найматися до поміщиків і куркулів за мізерну плату. Скориставшись безвихідним становищем бідняків, багатії жорстоко визискували їх. Коли бідняки поскаржилися в урядові інстанції, куркулі вбили одного з них — С. Прочухана. Та селяни не припиняли боротьби. Так, у травні— червні 1883 року вони травили поміщицькі посіви, випаси і сінокоси. У 1884 році група селян-бідняків на чолі з М. Витріщаком хотіла примусити красносілківського поміщика Гревса здавати наділи в оренду тільки місцевим селянам. Вони знищували посіви куркулів, що орендували землю, вчинили напад на будинок орендаря, вбили його сторожа. Усіх учасників цієї групи було заарештовано. Селян І. Сопільника та І. Бойка засуджено до 17 років каторги, а десятьох інших — на довічне заслання в Сибір.

Малоземелля, примітивні знаряддя праці, що зумовлювали поганий обробіток грунту, заборгованість з різних видів платежів рік у рік погіршували становище трудящих. У 1900 році 723 селянським господарствам, які налічували 3846 чоловік, належало лише 2370 десятин землі, два поміщики мали 2631 десятину, церква — 40 десятин. Розорені селяни йшли на заробітки до поміщицьких економій, працювали на дрібних підприємствах, що з’явилися тут з розвитком капіталізму. Крім двох винокурень, в селі було ще 9 кузень і 30 вітряків.

Події революції 1905 року знайшли відгук і в Красносілці. 21 квітня місцевий урядник відібрав у селян 3 прокламації антиурядового змісту, завезені з Єлисзветграда. 13 червня понад 100 жінок зібралися на подвір’ї поміщицької економії і вимагали підвищення заробітної плати. Коли їм відмовили, жінки припинили роботу, їх підтримали всі селяни. Вони побили управителя економії і знищили частину поміщицьких посівів. Викликані карателі відшмагали селян нагаями. А 14 лютого 1906 року суд виніс 14 активним учасникам страйку вирок. 12 з них засуджено до 8 місяців тюремного ув’язнення, а 2 неповнолітніх кинуто до в’язниці. Та репресії царських властей не зламали опору красносілківців. 19 серпня
1906 року у місцевих жителів братів П.Д., М.Д.та К.Д. Винників поліцейський стражник відібрав листівки Єлисаветградського комітету РСДРП: «До всіх громадян Єлисаветграда!» і «Товариші селяни». В них засуджувалася політика царського уряду, містилися заклики до селян припинити виплату податків, підтримувати вимоги робітників.

На початку 1907 року в Красносілку приїхав кременчуцький робітник С.А. Товстолит, який розгорнув агітаційну роботу: закликав селян боротися проти експлуататорів, розповсюджував прокламації тощо. Під впливом революційної пропаганди селяни вчилися використовувати різноманітні форми боротьби. У січні 1907 року на повітовий з’їзд виборщиків до Державної думи волосний сход обрав своїм уповноваженим, як писав у доносі один з царських прислужників,— «природного революціонера, що майже завжди займався революційною пропагандою — селянина Д.М. Прочухана, який агітує народ стояти за республіку».

Після поразки революції 1905—1907 pp. на селі продовжувався процес зубожіння селянства. Все більше господарств втрачало худобу і землю. Зростала сільська буржуазія. 1907 року тут виник товариство споживачів, яке торгувало промисловими товарами. Об’єднувало воно лише куркульську верхівку. Медичного закладу в селі не було. У парафіяльній школі, відкритій 1860 року, тоді навчалося 22 учні, з них 5 дівчат. В 1906 році почало працювати земське двокласне училище.

Нові страждання селянам принесла дерта світова війна. Чоловіків мобілізували до армії. Численні реквізиції коней, фуражу призводили до дальшого розорення населення.

Звістка про повалення в лютому 1917 року царського уряду викликала серед мешканців села політичне піднесення. Тут відбувалися збори, масові мітинги. Але сподівання селян одержати землю не справдилися. Тільки перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції відкрила перед ними шлях до нового життя.

У лютому 1918 року в селі створено ревком, який через своїх уповноважених розпочав облік поміщицької землі та майна. Але в березні Красносілку окупували кайзерівські війська, які відновили старі порядки. Восени 1918 року їх вигнали звідси частини Червоної Армії. На зміну австро-німецьким окупантам прийшли петлюрівці. В березні 1919 року Радянську владу було відновлено. Сільська Рада розподіляла між селянами поміщицькі, церковні та куркульські землі. Але ця робота була перервана навалою денікінців, які в серпні захопили село. Вони відібрали землю і повернули її багатіям. Жителі села всіляко чинили опір білогвардійцям: саботували їх розпорядження, ухилялися від мобілізації в «Добровольчу армію».

Наприкінці 1919 року з вигнанням денікінців з Красносілки відновлюється Радянська влада. Село тоді входило до складу Ставидлянської волості Чигиринського повіту Київської губернії. Волревком розгорнув тут роботу щодо здійснення закону Всеукрревкому від 5 лютого 1920 року. На кожного їдця припало по 1,5 десятини землі. В червні того ж року в Красносілці створено комітет незаможних селян. Сільські активісти брали активну участь в боротьбі з контрреволюцією. У березні 1920 року недалеко від Красносілки розгромлено велику банду. В її складі був представник Петлюри, відряджений з Польщі для зв’язку з бандитами.

Після закінчення громадянської війни трудящі Красносілки почали відбудову села. Перехід до нової економічної політики сприяв зміцненню бідняцько-середняцьких господарств. 1921 року селяни перевиконали продподаток і здали державі 21 267 пудів зерна і 57 тис. пудів фуражу, на тисячу пудів більше норми завдання.

В 1923 році село увійшло до Кам’янського району Черкаського округу. З активною допомогою сільської Ради головою якої з 1922 року був О. Мережа, виникли перші кооперативні об’єднання. 2 березня 1924 року організувалася виробнича артіль інвалідів-кустарів маслоробного промислу «Праця інваліда». На початок лютого 1926 року в селі створено кредитне, бурякове і сільське споживчі товариства. Разом з сільською Радою і комнезамом велику роботу щодо розвитку сільськогосподарської кооперації провадили комсомольці. Кам’янський райком комсомолу на початку 1925 року організував у Красносілці ініціативну групу з молодих активістів, яких влітку прийнято в члени ВЛКСМ. Першим секретарем місцевої комсомольської організації став Я.І. Коваленко.

Ще з 1921 року почали працювати фельдшерський пункт і трудова школа. В 1924 році відкрито сельбудинок, при якому було 8 гуртків: сільськогосподарський, військовий, кооперативний, антирелігійний, художньої самодіяльності та інші. Вечорами відбувалися вистави й концерти учасників художньої самодіяльності.

До листопада 1929 року комуністи села перебували на обліку в парторганізації с. Бандурового. Згодом у Красносілці утворилася кандидатська група, яка розгорнула серед трудящих широку політичну роботу.

У 1929 році в Красносілці почався масовий вступ селянства в колгоспи. В березні організувалася перша артіль «Червоний промінь». В липні наступного року в ній оформилася партійна організація в складі 4 комуністів. В січні 1930 року виник колгосп «Спільне життя», який об’єднував 78 селянських господарств.

Тоді ж члени товариства буряківників влилися до цих артілей. До травня 1932 року з 1050 селянських господарств колективізовано 917. Обидві артілі обробляли 4462 га орної землі, мали 373 коней і 155 голів великої рогатої худоби. В 1934 році на бязі колгоспу «Червоний промінь», в якому налічувалось 600 селянських дворів, утворилося два господарства: «Червоний промінь» та ім. Косіора (згодом ім. Леніна).

Колективізація проходила в умовах гострої класової боротьби. Куркулі вели агітацію, спрямовану проти колгоспного ладу, зробили спробу зірвати перший колективний весняний засів. Але широка роз’яснювальна робота серед бідняків, молоді, яку провадили сільські комуністи, звела нанівець ворожі дії. У 1931 році Кам’япський райком партії (село входило до цього району) не раз відзначав красносілківські колгоспи, де було «показано дійсно більшовицькі темпи» у збиранні, обмолоті й вивезенні хліба державі.

З кожним роком зміцнювалися колгоспи Красносілки. Незважаючи на несприятливі погодні умови 1934 року, артіль «Червоний промінь» виростила по 230 цнт цукрових буряків з га і зайняла перше місце в районі щодо врожайності цієї культури, за що їй вручено перехідний Червоний прапор райкому партії та райвиконкому. Перша бригада цього господарства (бригадир М.А. Шевченко) добилася ще вищого врожаю — по 300 цнт цукрових буряків з гектара на площі 630 гектара.

У змаганні на честь 20-річчя Радянської влади комсомолка-трактористка Н.Ф. Гетьман виробила на тракторі 810 га умовної оранки. У 1938 році перше місце щодо врожайності зернових культур в районі посів колгосп «Спільне життя», за що одержав районний перехідний Червоний прапор. Наступного року перехідний Червоний прапор знову присуджено артілі «Червоний промінь».

Значно зріс добробут жителів Красносілки. Напередодні Великої Вітчизняної війни в селі працював фельдшерсько-акушерський пункт. Діти колгоспників навчались в середній і семирічній школах. При Красносілківському сільському будинку культури працювали хоровий, драматичний, спортивний та інші гуртки, в яких брали участь багато жителів села.

Натхненну працю колгоспників перервав напад гітлерівської Німеччини на Радянську країну. З серпня 1941 року фашисти захопили село. В лісах поблизу Красносілки діяли два партизанські загони — під командуванням П.А. Іщенка та А.С. Куценка. Населення підтримувало з ними тісні зв’язки, постачало продукти харчування, сповіщало про дії ворогів. В листопаді 1941 року учитель-комсомолець М.М. Витріщак підпалив тваринницькі приміщення, які окупанти використовували під конюшні. 8 листопада фашисти розстріляли патріота. В листопаді 1943 року в селі посилилися диверсійні акти партизан. Вони порушували зв’язок, нападали на фашистів, роззброювали місцеву поліцію. Завдяки успішним діям партизанського загону ім. Ворошилова в Красносілці, як і в інших селах Олександрівського району, загарбникам не вдалося здійснити свій план масового вивезення населення до Німеччини, хоч 110 юнаків і дівчат вони схопили і відправили в неволю. Колгоспник О.Я. Марієнко, ризикуючи життям, врятував районний перехідний Червоний прапор. У січні 1944 року гітлерівці схопили його і погнали з іншими мешканцями села на захід. У квітні того ж року він утік з фашистської неволі, повернувся додому і передав прапор райкому партії.

23 січня 1944 року з’єднання і частини 26-го гвардійського стрілецького корпусу 53-ї гвардійської армії 2-го Українського фронту [25-а гвардійська стрілецька дивівія (командиром якої був генерал-майор Г.А. Криволапов), 6-а гвардійська стрілецька дивізія (командир генерал-майор Д.П. Онупрієнко) та 1-а гвардійська повітряно-десантна дивізія (командир полковник Я.С. Міхеєнко)] визволили село.

На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися проти фашистів 636 жителів Красносілки, з них 279 загинуло. 363 нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу, в т. ч. 7 орденом Слави різних ступенів, 9 орденом Червоної Зірки. Про подвиг одного з них під Сталінградом розповідала 1943 року радіостанція «Радянська Україна» в літературній передачі «Про Гриця Чухна». Г.Й. Чухно, кавалер ордена Вітчизняної війни, був учасником битви на Волзі. Він пристосував до звичайного човна автомобільний мотор і під вогнем ворога перевозив боєприпаси через річку. В березні того ж року мужній воїн загинув смертю хоробрих.

Одразу ж після визволення Красносілки від фашистських загарбників відновлено сільську Раду депутатів трудящих, яка приступила до відбудови зруйнованого господарства. У січні розпочали свою діяльність три красносілківські колгоспи й МТС. Їхнє майно фашисти пограбували і знищили, 130 будинків колгоспників спалили. Основний тягар відбудови лягав на плечі стариків, підлітків і жінок.

По-ударному працювали трактористи Красносілківської МТС, зокрема бригада № 11 на чолі з Д.А. Витріщаком. Перевиконавши план оранки 1944 року, вона заощадила на 4 машинах 10 цнт пального. А член цього колективу П.Т. Товкач удвічі перевиконав завдання, вчасно провівши сівбу.
Колгоспники всіх трьох артілей старанно доглядали посіви. За 4 дні вони завершили проривку цукрових буряків на площі 110 га. Найкращих показників добився колгосп «Спільне життя». Господарство зібрало в середньому по 20 цнт з га зернових і по 225 цнт цукрових буряків, а перша бригада, очолювана А. Мельником, з площі 7 га — по 270 цнт цукрових буряків. Вона вийшла переможцем в соціалістичному вмаганні на жнивах. Найвищих показників на осінній оранці 1944 року добилися дівчата-трактористки Т.С. Крамар і О. Мельник. В кожної з них виробіток на трактор перевищував 500 га умовної оранки.

З великим ентузіазмом працювали жителі Красносілки у 1945 році. В колгоспі «Спільне життя» під час жнив за дві доби зібрано 90 га жита та 140 га ячменю. 40 жінок цього колгоспу вийшли в поле з косами. 3.П. Телевна, М.В. Загородня, Г.П. Гриб і Г.І. Загородня виконували норми на 150—170 процентів.

Вагомий вклад у відбудову зруйнованого колгоспного господарства вносили йучні Красносілківської середньої школи, яка почала працювати у квітні 1944 року. Вони взяли шефство над громадським тваринництвом, дитячими яслами, допомагали дітям-сиротам.

Внаслідок наполегливої праці трудівників села економіка колгоспів поступово зміцнювалася. Вже на початок 1947 року вони повністю освоїли закріплені за ними посівні площі. Того ж року 100-пудовий урожай з усієї площі зібрав колгосп ім. Леніна. Колектив цього господарства у соціалістичному змаганні 1947 року виборов перше місце серед колгоспів району. Йому присуджено перехідний Червоний прапор району.
Бойовими організаторами відбудови села були комуністи. У жовтні 1945 року відновлено територіальну партійну організацію. Згодом парторганізації створені також при артілях. Безпосередньо питаннями відродження і дальшого розвитку господарства та культури займалася сільська Рада. У повсякденній роботі вона спиралася на численний актив. Так, 19 грудня 1947 року на сесії при обговоренні звіту сільради про роботу за 1944—1947 роки, крім депутатів, були присутні 500 жителів села. 16 березня 1948 року на сесії сільської Ради прийнято рішення про розгортання соціалістичного змагання за дострокове виконання завдань четвертої п’ятирічки. Вирішено викликати на змагання Ясиноватську та Ставидлянську сільради. 6 травня сесія сільради обговорювала питання про виконання взятих зобов’язань. Першість у змаганні здобули ланкові, депутати сільської Ради Н.І. Винник і К.Д. Витріщак. Перед вели комуністи. Так, комбайнер Г.С. Пустовіт з 171 га намолотив 2860 цнт зерна.

З добрими показниками трудівниками Красносілки завершили четверту п’ятирічку. Колгосп ім. Леніна у 1950 році зібрав пересічно по 21 цнт зернових і по 280 цнт цукрових буряків з га. В артілі «Червоний промінь» середній урожай зернових становив 20,5 цнт з га, буряків — 215 цнт з га, ланка Я. Цупренко на кожному з 12 га виростила по 340 цнт цукрових буряків. В колгоспі «Спільне життя» 1950 року зібрано пшениці в середньому по 25 цнт з гектара.

В 1945 році вже працювали в одну зміну середня і семирічна школи, відновили роботу бібліотека, сільський і два бригадні клуби. Було відкрито фельдшерсько-акушерський пункт, колгоспний пологовий будинок, поштове відділення, магазин, радіовузол артілі «Червоний промінь». 1951 року дала струм дизельна електростанція цього ж господарства, а 1953 — колгоспу «Спільне життя».

У лютому 1958 року на загальних зборах трудівників усіх трьох господарств одностайно прийнято рішення об’єднатися в один колгосп і назвати його «Шляхом Леніна». Він користувався 5451 га сільськогосподарських угідь, з них 4280 га орної землі. Об’єднання сприяло підвищенню ефективності виробництва. Так, наприклад, надій молока від фуражної корови становив уже 1796,5 кг, а настриг вовни — 3,5 кг з вівці. Протягом 1958—1965 pp. тракторний парк збільшився з 22 до 33 машин. Потужність електромоторів зросла більше як у 10 разів. Великого розмаху набуло будівництво господарських і культурно-побутових приміщень. Механізовано трудомісткі процеси в тваринництві. У 1961 році для ремонту сільськогосподарської техніки споруджено механічну майстерню, оснащену необхідним устаткуванням. Тоді ж збудовано і 3 тракторних стани. В 1964 році здано в експлуатацію гараж на 20 автомашин. Грошові прибутки артілі за цей же час зросли в півтора раза. У 1965 році її неподільний фонд становив 1590 тис. крб., вартість людино-дня — понад 3 карбованці.

Радянський уряд не раз відзначав самовіддану працю хліборобів Красносілки. Тільки за 1958—1965 pp. орденами й медалями нагороджено 9 трудівників. За успіхи, досягнуті у збільшенні виробництва зернових культур, ланкову Г.В. Іщенко удостоєно в 1966 році ордена Леніна. Бригадира колгоспних механізаторів депутата сільської Ради комуніста Г.П. Юрченка, який добився мінімальних трудових і грошових затрат на гектар оранки та великої економії пального і запасних частин, 1965 року нагороджено орденом «Знак Пошани». У 1967 році його бригаді, першій у колгоспі, присвоєно почесне звання колективу комуністичної праці. 21 колгоспникові 1965 року присвоєно звання ударника комуністичної праці.
Значних успіхів добилися хлібороби в роки восьмої п’ятирічки. Колгосп «Шляхом Леніна» вийшов переможцем у районному змаганні на честь півстолітнього ювілею Радянської влади.

Розгорнувши змагання на честь 100-річчя з дня народження В.І. Леніна, трудівники артілі виконали всі зобов’язання, взяті перед державою. У 1970 році одержано по 31,6 цнт зернових з га, у т. ч. пшениці по 32,9 цнт, цукрових буряків 333,4 цнт. Середній надій молока від корови становив 2942 кг. Доярка О.К. Загородня надоїла по 3498 кг молока, О.К. Піддимай — 3520 кг. Чабан В.Й. Стельмах одержала по 119 ягнят від 100 вівцематок, настригла по 5,7 кг вовни з вівці. Колгосп достроково виконав п’ятирічний план продажу державі сільськогосподарської продукції.Господарство має 43 трактори і 31 автомобіль. Споруджено зрошувальну систему, два великі зерносклади, механізований тік. Обслуговуванням машин зайнято понад 200 чоловік. Неподільні фонди колгоспу на кінець п’ятирічки становили 2465 тис. крб. Вартість людино-дня — 4 карбованці.

За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва та у виконанні восьмого п’ятирічного плану продажу державі продуктів рільництва і тваринництва урядові нагороди одержали 9 трудівників колгоспу. Орден Леніна вручено голові Ю.К. Коваленку та бригадирові тракторної бригади Г.П. Юрченку, орден Трудового Червоного Прапора — заступникові голови правління І.П. Манзюку, орден «Знак Пошани» — чабанові В.Й. Стельмах і доярці О.К. Загородній. 16 колгоспників удостоєно почесного звання ударника комуністичної праці. Ленінською ювілейною педаллю відзначено 92 жителя села.

З великим трудовим і політичним піднесенням трудівники села приступили до перетворення в життя рішень XXIV з’їзду КПРС. 1971 року колгосп одержав по 37,9 цнт 8 га зернових на площі 2410 га, у т. ч. озимої пшениці по 44,6 цнт з га на площі 1347 га. Найвищий урожай виростила перша комплексна бригада, яку очолює комуніст, депутат сільської Ради І.П. Крамар. Середня врожайність зернових у цій бригаді становила по 41 цнт з га, у т. ч. озимої пшениці по 48,4 цнт з га на площі 426 га. Кавалер двох орденів Трудового Червоного Прапора комбайнер Г.С. Пустовіт за 16 робочих днів з площі 127 га намолотив 6014 цнт зерна, а комуніст І.Л. Дишлевий за 18 днів з площі 158 га — 6927 цнт зерна. Механізатори першої тракторної бригади (бригадир Г.П. Юрченко) виростили й зібрали по 360 цнт цукрових буряків на площі 187 га. Зараз колгосп спеціалізується на вівчарстві і вже досяг певних успіхів. Настриг вовни з вівці 1971 року становив 4,9 кілограма.

Розвиток колективного господарства, постійне зростання продуктивності праці і виробництва сільськогосподарської продукції створили умови для підвищення рівня життя трудівників села. За останні 10 років збудовано 162 сучасні типові будинки для колгоспників. В центрі села виросли нові приміщення контори колгоспу та відділення зв’язку, будинку культури й середньої школи. Споруджено двоповерховий торговельний комплекс. За ініціативою колгоспної комсомольської організації на честь 20-річчя перемоги над німецькими фашистами молодь посадила парк Перемоги, в якому встановлено пам’ятник В.І. Леніну. Заможно живуть колгоспники. 477 чоловік зберігають в ощадних касах свої заощадження на суму 303 тис. карбованців.

В селі працюють фельдшерсько-акушерський пункт і дитячі ясла на 50 місць. У середній школі 26 вчителів навчають 400 учнів. За роки Радянської влади 625 юнаків і дівчат закінчили середню школу, 105 з них здобули вищу освіту, 321 середню спеціальну. З села вийшло 120 вчителів, 4 юристи, 16 агрономів, 12 лікарів, 10 інженерів та багато інших спеціалістів.

Будинок культури із галом для глядачів на 500 місць має механізовану сцену, широкоекранну кіноустановку. Десятки колгоспників беруть участь у гуртках художньої самодіяльності: хоровому, драматичному, танцювальному, грають у духовому оркестрі. Факел районних ювілейних фестивалів мистецтв у 1967— 1969 pp. було запалено саме в Красносілці. В клубі систематично виступають колективи художньої самодіяльності районного центру і сусідніх сіл, професіональні колективи з обласного центру. Тут працює філіал Олександрівської музичної школи по класу фортепіано і баяна. При будинку культури на громадських засадах відкрито краєзнавчий музей, експозиція якого знайомить з історією села до Жовтневої революції, розповідає про боротьбу трудящих за встановлення й зміцнення Радянської влади, їх участь в соціалістичному будівництві. Бібліотека має книжковий фонд 10 тис. томів, її відвідує 800 читачів.

Велику організаторську і виховну роботу серед трудящих села проводить партійна організація, яка налічує у своєму складі 52 чоловіка. Справжніми помічниками комуністів виступають 2 комсомольські організації — колгоспна і шкільна, що об’єднують 109 членів ВЛКСМ.

До складу сільської Ради входить 35 чоловік, 28 з них залучено до роботи в 4 постійних комісіях: сільськогосподарській, культурно-освітній, фінансово-бюджетній та соціалістичної законності. Майже весь бюджет сільської Ради — до 15 тис. крб.— витрачається на соціально-культурні потреби трудящих.
При сільській Раді діють 12 вуличних комітетів, товариський суд, ради: жіноча, сприяння сім’ї і школі, соціального забезпечення. 60 активістів села стежать за дотриманням санітарного і громадського порядку на вулицях села.
Ще в 1967 році Красносілківська сільська Рада вийшла переможцем у районному змаганні на честь 50-річчя Радянської влади.

Здійснюючи рішення XXIV з’їзду КПРС, трудящі Красносілки роблять гідний внесок у побудову комуністичного суспільства в нашій країні.

Список жертв голодомора 1932-1933 гг. по с. Красноселка (Национальная книга памяти жертв голодомора в Украине. Кировоградская область.)

Багач Олександр Іванович 62 р., хлібороб, 3.03.1933, серцевий напад
Багаченко Аврам Якимович 1881 р. н., від голоду
Багаченко Дмитро Карпович дитина, 1933 р. н., від голоду
Багаченко Марія Миколаївна дитина, 1932 р. н., від голоду
Багаченко Марія Терентіївна 1908 р. н., від голоду
Багаченко Олександр Аврамович 1911 р. н., від голоду
Багаченко Христина Аврамівна дитина, 1915 р. н., від голоду
Багаченко Іван Андрійович 1877 р. н., від голоду
Багаченко Іван Карпович дитина, 1933 р. н., від голоду
Багаченко Іван Потапович дитина, 1930 р. н., від голоду
Безгрека Леонтій Н. 59 р., хлібороб, 9.03.1933, причина смерті [невідомо]
Безрека Леонтій Венедиктович 1874 р. н., від голоду
Безрека Мар’яна Дмитрівна 1877 р. н., від голоду
Безрека Олександр Ф. 2 р., на утриманні батьків, 8.07.1933, причина смерті [не вказано]
Безрека Олександр феодосійович 1913 р. н., від голоду
Безрека Семен Леонтійович дитина, 1915 р. н., від голоду
Безрека Федосія Потапівна 1913 р. н., від голоду
Безрека Феодосія 20 р., член артіла, 3.07.1933, причина смерті [не вказано]
Безрека Євген Венедиктович 1885 р. н., від голоду
Безрепа Павло Н. 60 р., член артілі, 5.07.1933, причина смерті [не вказано]
Беспаль Андрій Кириллович 48 р., член артілі, 20.07.1933, причина смерті [не вказано]
Беспаль Марія Архипівна 10 р., на утриманні батьків, 24.06.1933, причина смерті [не вказано]
Беспаль Олена Андріївна 18 р., член артілі, 20.07.1933, причина смерті [не вказано]
Беспаль Іван Архипович 16 р., натутриманні батьків, 6.07.1933, причина смерті [не вказано]
Бкзгрека Євген Н. 48 р., член артілі, 6.05.1933, катар шлунку
Богаченко Василь Федорович 9 р., на утриманні батьків, 10.07.1933, причина смерті [не вказано]
Богаченко Марія Аврамівна 8 р., на утриманні батьків, 8.06.1933, причина смерті [не вказано]
Богаченко Олександра Аврамівна 22 р., член артілі, 6.06.1933, причина смерті [не вказано]
Богаченко Парасковія Аврамівна 11 р., на утриманні батьків, 15.06.1933, причина смерті [не вказано]
Богаченко Харитина Аврамівна 18 р., член артілі, 12.06.1933, причина смерті [не вказано]
Бойко Андрій Якимович 1872 р. н., від голоду
Бойко Марія Аврамівна 54 р., член артілі, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Бойко Ніна Іванівна 13 р., на триманні батька, 4.07.1933, причина смерті [не вказано]
Бойко Федот Максимович 1859 р. н., від голоду
Бойко Федот Миколайович 74, член артілі, 26.07.1933, причина смерті [не вказано]
Бойко Іван Опанасович 1883 р. н., від голоду
Бондаренко Ганна В. 67 р., на утриманні сім’ї, 13.05.1933, від старості
Бондаренко Марина 1877 р. н., від голоду
Бондаренко Мартин П. 56 р., член артілі, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Бондаренко Марія Степанівна дитина, 1931 р. н., від голоду
Бондаренко Опанас Павлович 1903 р. н., від голоду
Бондаренко Пантелеймон Вікторович дитина, 1931 р. н., від голоду
Бондаренко Федір Тимофійович дитина, 1927 р. н., від голоду
Бондаренко Яків Іванович дитина, 1925 р. н., від голоду
Бпгач Кирило Іванович 67 р., хлібороб одноосібник, 4.03.1933, від старості
Бугай Варвара Федорівна 24 р., хліборорб одноосібник, 22.03.1933, отруєння чадом
Бугай Галина Єлисеївна дитина, 1930 р. н., від голоду
Бугай Карпо Юхимович 1910 р. н., від голоду
Бугай Марія р. н. невід., від голоду
Бугай Оксана Василівна р. н. невід., від голоду
Бугай Юхим р. н. невід., від голоду
Бугай Євдокія Федорівна 1909 р. н., від голоду
Бугай Єлисей Іванович 1878 р. н., від голоду
Білан Анастасія Миколаївна дитина, 1921 р. н., від голоду
Білан Ганна Петрівна 1890 р. н., від голоду
Білан Микола Єрофійович 1885 р. н., від голоду
Бінецька Марія Іванівна 16 р., член артілі, 20.06.1933, причина смерті [не вказано]
Бінецький Василь Іванович дитина, 1926 р. н., від голоду
Бінецький Іван Пилипович 1882 р. н., від голоду
Василенко Кирило Омелянович 60 р., хлібороб, 9.03.1933, від старості
Ветрищак Андрій Іванович 8 р., на утриманні батьків, 9.06.1933, причина смерті [не вказано]
Ветрищак Галина Іванівна 6 р., на утриманні батьків, 11.06.1933, причина смерті [не вказано]
Винник Борис Іванович дитина, 1918 р. н., від голоду
Винник Віра Тимофіївна дитина, 1932 р. н., від голоду
Винник Галина Василівна 3 р., на утриманні батьків, 18.07.1933, причина смерті [не вказано]
Винник Йосип Мусійович 49 р., член артілі, 12.04.1933, хвороба шлунку
Винник Клим Мусійович 1877 р. н., від голоду
Винник Макар Гнатович 1872 р. н., від голоду
Винник Максим феофанович р. н. невід., від голоду
Винник Меланія Максимівна 6 р., на утриманні батьків, 11.06.1933, причина смерті [не вказано]
Винник Микола р. н. невід., від голоду
Винник Микола Антонович 1912 р. н., від голоду
Винник Микола Демидович р. н. невід., від голоду
Винник Михайло Васильович р. н. невід., від голоду
Винник Ніна Олександрівна р. н. невід., від голоду
Винник Олена 1911 р. н., від голоду
Винник Ольга А. 22 р., член артілі, 2.07.1933, причина смерті [не вказано]
Винник Ольга Олександрівна р. н. невід., від голоду
Винник Ольга Іванівна дитина, 1925 р. н., від голоду
Винник Іван Данилович 1886 р. н., від голоду
Винник Іван Якович дитина, 1930 р. н., від голоду
Висоцька Валентина Степанівна 1902 р. н., від голоду
Висоцький Микита Степанович 1906 р. н., від голоду
Висоцький Микола Степанович 1910 р. н., від голоду
Висоцький Пилип Хомович 8 р., на утриманні батьків, 7.07.1933, причина смерті [не вказано]
Висоцький Степан Степанович 1889 р. н., від голоду
Витріщак Анатолій Степанович р. н. невід., від голоду
Витріщак Антоніна р. н. невід., від голоду
Витріщак Антоніна Мусіївна дитина, 1922 р. н., від голоду
Витріщак Антоніна Олександрівна дитина, 1930 р. н., від голоду
Витріщак Антоніна Яківна 3 р., на утриманні батьків, 16.06.1933, причина смерті [не вказано]
Витріщак Веніамін Мефодійович дитина, 1926 р. н., від голоду
Витріщак Галина Олександрівна дитина, 1931 р. н., від голоду
Витріщак Ганна Іванівна дитина, 1927 р. н., від голоду
Витріщак Макар Олександрович дитина, 1917 р. н., від голоду
Витріщак Марина Яківна 37 р., на утриманні чоловіка, 13.03.1933, порок серця
Витріщак Микита Федорович 1895 р. н., від голоду
Витріщак Мотрона Никифорівна 66 р., хлібороб одноосібник, 6.01.1933, від старості
Витріщак Ніна Микитівна р. н. невід., від голоду
Витріщак Ніна Олександрівна дитина, 1932 р. н., від голоду
Витріщак Ольга Данилівна дитина, 1928 р. н., від голоду
Витріщак Парасковія Семенівна р. н. невід., від голоду
Витріщак Степан Федорович р. н. невід., від голоду
Витріщак Федір Захарович р. н. невід., від голоду
Витріщак Федір Теофанович 1898 р. н., від голоду
Витріщак Яків р. н. невід., від голоду
Витріщак Іван Васильович р. н. невід., від голоду
Витріщак Іван Васильович р. н. невід., від голоду
Власенко Петро Юхимович 42 р., член артілі, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Вусярин Савелій 1890 р. н., від голоду
Вітріщак Веніамін Мефодійович 7 р., на утриманні батьків, 15.07.1933, причина смерті [не вказано]
Вітріщак Микола Іванович 22 р., хлібороб одноосібник, 12.04.1933, запалення нирок
Вітріщак Олександр Мефодійович 6 р., на утриманні батьків, 16.07.1933, причина смерті [не вказано]
Вітріщак Степан Федорович 1 р., на утриманні батьків, 13.05.1933, сухоти
Вітріщак Іван Васильович 42 р., член артілі, 13.06.1933, туберкульоз
Гончар Ганна Іванівна дитина, 1918 р. н., від голоду
Гончар Марина 1890 р. н., від голоду
Гончар Михайло Кузьмович 1909 р. н., від голоду
Гончар Наталія Левківна 52 р., на утриманні чоловіка, 11.03.1933, простуда
Гончар Наталія Леонтіївна 1881 р. н., від голоду
Гончар Оксана Павлівна 76 р., хлібороб одноосібник, 16.04.1933, від старості
Гончар Олександр П. 18 р., на утриманні батьків, 18.07.1933, причина смерті [не вказано]
Гончар Олексій Левкович 1912 р. н., від голоду
Гончар Олексій Іванович 22 р., член артілі, 13.06.1933, причина смерті [не вказано]
Гончар Ольга Миколаївна 1911 р. н., від голоду
Гончар Степан Павлович 1903 р. н., від голоду
Гончар Іван 1889 р. н., від голоду
Гончар Іван Олександрович дитина, 1931 р. н., від голоду
Гончар Іван Олексійович 2 р., на утриманні батьків, 14.06.1933, причина смерті [не вказано]
Гончарова Варвара Семенівна 4 р., на утриманні батьків, 8.03.1933, сухоти
Грей Олександр Петрович 9 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Грет Петро Олексійович 47 р., член артілі, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Гриб Микола Юхимович 45 р., член колгоспу, 20.04.1933, запалення нирок
Гриб Олександр Петрович дитина, 1924 р. н., від голоду
Гриб Петро Олександрович 1886 р. н., від голоду
Гриб Прокіп Олексійович 58 р., член артілі, 1.07.1933, причина смерті [не вказано]
Данилевський Тимофій Миколайович 53 р., хлібороб одноосібник, 17.07.1933, причина смерті [не вказано]
Данілевський Юрій Тимофійович 9 р., на утриманні батьків, 25.06.1933, причина смерті [не вказано]
Двогрик Марія Семенівна 4 р., на утриманні батьків, 18.07.1933, причина смерті [не вказано]
Двогрик Софія Семенівна 6 р., на утриманні батьків, 19.07.1933, причина смерті [не вказано]
Дешлевий Олександр Олександрович 1,5 р., на утриманні матері, 17.02.1933, сухоти
Дешлевий Порфирій Лукич 43 р., член артілі, 25.06.1933, причина смерті [не вказано]
Дзюра Василь Сергійович дитина, 1930 р. н., від голоду
Дзюра Леонід Іванович дитина, 1931 р. н., від голоду
Дзюра Пелагія Сергіївна дитина, 1921 р. н., від голоду
Дишлевий Андрій Левкович 2 р., на утримання батьків, 23.06.1933, причина смерті [не вказано]
Дишлевий Антон Лук’янович 47 р., член артілі, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Дишлевий Григорій Порфирійович дитина, 1930 р. н., від голоду
Докієнко Володимир Ничипорович 1899 р. н., від голоду
Докієнко Віра Володимирівна р. н. невід., від голоду
Докієнко Галина Володимирівна р. н. невід., від голоду
Докієнко Григорій Тимофійович 60 р., на утриманні сина, 25.06.1933, причина смерті [не вказано]
Докієнко Олімпіаді Максимівна дитина, 1930 р. н., від голоду
Докієнко Пелагея Федосіївна 1903 р. н., від голоду
Докієнко Роман Ничипорович 37 р., член артілі, 23.06.1933, причина смерті [не вказано]
Докієнко Іван Володимирович дитина, 1925 р. н., від голоду
Долженко Євдокія Юхимівна дитина, 1914 р. н., від голоду
Дьогрик Дмитро Артемович дитина, 1925 р. н., від голоду
Дьогрик Марія Семенівна дитина, 1929 р. н., від голоду
Дьогрик Софія Семенівна дитина, 1927 р. н., від голоду
Дьогрик Федосій Артемович дитина, 1918 р. н., від голоду
Журавель Петро Григорович дитина, 1930 р. н., від голоду
Журавель Іван Григорович 8 р., на утриманні батьків, 18.07.1933, причина смерті [не вказано]
Журба Пелагея Антонівна 36 р., член артілі, 22.04.1933, туберкульоз
Завадський Дмитро дитина, 1923 р. н., від голоду
Завертайло Андрій Іванович дитина, 1932 р. н., від голоду
Завертайло Ольга Дмитрівна 1909 р. н., від голоду
Загородня Галина Андріївна р. н. невід., від голоду
Загородня Олександра Тимофіївна дитина, 1932 р. н., від голоду
Загородній Антон Юхимович дитина, 1918 р. н., від голоду
Загородній Григорій Антонович 54 р., член артілі, 12.02.1933, катар шлунку
Загородній Зіновій Іванович 1883 р. н., від голоду
Загородній Олександр Андрійович р. н. невід., від голоду
Загородній Порфирій 1875 р. н., від голоду
Загородній Іван Андрійович р. н. невід., від голоду
Загородній Іван Васильович 1810 р. н., від голоду
Залива Володимир Іванович 6 р., на утриманні батьків, 13.05.1933, головні болі
Залива Галина дитина, 1920 р. н., від голоду
Залива Ганна 13 р., на утриманні батьків, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Залива Григорій Л. 4 р., на утриманні батьків, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Залива Григорій Назарович дитина, 1929 р. н., від голоду
Залива Данило Петрович 1885 р. н., від голоду
Залива Дем’ян Петрович 48 р., хлібороб одноосібник, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Залива Костянтин Порфирійович 1897 р. н., від голоду
Залива Лукія Хомівна 1865 р. н., від голоду
Залива Марфа Назарівна 60 р., член артілі, 11.05.1933, причина смерті [не вказано]
Залива Ніна Юхимівна дитина, 1929 р. н., від голоду
Залива Сава Л. 3 р., на утриманні батьків, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Залива Сава Назарович дитина, 1930 р. н., від голоду
Залива Семен Прокопович 1879 р. н., від голоду
Залива Юхим Омелянович 1897 р. н., від голоду
Заславський Яків Федорович 3 р., на утриманні батьків, 30.07.1933, причина смерті [не вказано]
Заславський Яків Федорович дитина, 1930 р. н., від голоду
Зубань Палагея Андріївна 80 р., член артілі, 14.06.1933, від старості
Карнаух Андрій Петрович 12 р., на утриманні батьків, 3.06.1933, причина смерті [не вказано]
Карнаух Василь Петрович 14 р., на триманні батьків, 9.06.1933, причина смерті [не вказано]
Карнаух Григорій Петрович дитина, 1925 р. н., від голоду
Карнаух Наум Динисович 83 р., член артілі, 12.05.1933, від старості
Карнаух Олександра Петрівна дитина, 1921 р. н., від голоду
Карнаух Устя Іванівна 78 р., на утриманні зятя, 29.03.1933, від старості
Карнаух Федір Петрович дитина, 1932 р. н., від голоду
Карнаух Іван Петрович 8 р., на утриманні батьків, 1.06.1933, причина смерті [не вказано]
Кацавет Наталія Олександрівна 60 р., хлібороб, 17.04.1933, від старості
Кирилюк Валентин Федорович дитина, 1929 р. н., від голоду
Кирилюк Валентина Феодосіївна 4 р., на утриманні батьків, 14.06.1933, причина смерті [не вказано]
Кирилюк Володимир Олександрович 49 р., член артілі, 16.04.1933, туберкульоз
Кирилюк Марія Володимирівна 17 р., на утриманні батьків, 21.04.1933, туберкульоз
Кирилюк Іван Володимирович 14 р., на утриманні батьків, 16.04.1933, туберкульоз
Кирилюк Іван Феодосійович 6 р., на утриманні батьків, 14.06.1933, причина смерті [не вказано]
Коваленко Кирило Костянтинович 1880 р. н., від голоду
Коваленко Устим Кирилович дитина, 1921 р. н., від голоду
Ковбаса Андрій Іванович 48 р., хлібороб, 20.04.1933, хвороба шлунку
Козир Микола Петрович 10 р., на утриманні батьків, 15.06.1933, причина смерті [не вказано]
Козяд Яків Семенович 20 р., член артілі, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Козяр Андрій р. н. невід., від голоду
Козяр Віра Іванівна 1 р., на утриманні батьків, 4.07.1933, причина смерті [не вказано]
Козяр Марія Іванівна дитина, 1928 р. н., від голоду
Козяр Ніна Петрівна р. н. невід., від голоду
Козяр Іван Петрович дитина, 1932 р. н., від голоду
Кокієнко Липа Максимівна 4 р., на утриманні батьків, 21.04.1933, запалення легенів
Коломієць Авксентій Петрович р. н. невід., від голоду
Коломієць Василь Михайлович 6 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Коломієць Дмитро Маркович 16 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Коломієць Микола Стратінович дитина, 1928 р. н., від голоду
Коломієць Петро Степанович дитина, 1931 р. н., від голоду
Коломієць Петро Трохимович дитина, 1931 р. н., від голоду
Коломієць Стратон Іванович 24 р., член артілі, 7.10.1933, туберкульоз
Коломієць Тетяна Іванівна дитина, 1914 р. н., від голоду
Коломієць Федір Іванович 18 р., член артілі, 2.07.1933, причина смерті [не вказано]
Коломієць Іван Демидович 1870 р. н., від голоду
Коломієць Іван Степанович дитина, 1931 р. н., від голоду
Коломієць Євдокія Трохимівна 1893 р. н., від голоду
Компанієць Петро Трохимович 2,5 м., на утриманні батьків, 21.03.1933, запалення легенів
Компанієць Тетяна Трохимівна р. н. невід., від голоду
Компанієць Трохим р. н. невід., від голоду
Компанієць Євдокія Трохимівна 40 р., одноосібник, 11.05.1933, туберкульоз
Коновал Варвара Терентіївна 1879 р. н., від голоду
Коновал Василь 2 р., на утриманні батьків, 7.07.1933, причина смерті [не вказано]
Коновал Наталія Панасівна 1907 р. н., від голоду
Коновал Олекса Гнатович 24 р., член артілі, 16.02.1933, туберкульоз
Коновал Тетяна Яківна 54 р., на утриманні сім’ї, 10.03.1933, причина смерті [не вказано]
Коновар Лідія Давидівна 1 р., на утриманні батьків, 4.04.1933, сухоти
Костенко Гнат Пилипович 35 р., хлібороб, 16.01.1933, параліч
Костенко Іван Михайлович дитина, 1924 р. н., від голоду
Кравець Карпо Іванович 45 р., хлібороб, 11.02.1933, туберкульоз
Кравець Марфа р. н. невід., від голоду
Кравець Марія Петрівна 10 р., на утриманні батьків, 24.07.1933, причина смерті [не вказано]
Кравець Олександр Павлович 8 р., на утриманні батьків, 4.07.1933, причина смерті [не вказано]
Кравець Іван р. н. невід., від голоду
Кравець Іван р. н. невід., від голоду
Кравець Євдокія Василівна 1870 р. н., від голоду
Кравець Євдокія Іванівна 63 р., член артілі, 29.06.1933, причина смерті [не вказано]
Кравченко Григорій Нечипорович 44 р., член артілі, 14.03.1933, простуда
Кравченко Марія Григорівна 2 р., на утриманні батьків, 7.02.1933, сухоти
Кравченко Олександр Григорович 8 р., на утриманні батьків, 24.03.1933, туберкульоз
Крамар Василь Гордійович 8 р., на утриманні батьків, 2.07.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Василь Дмитрович на утриманні батьків, 1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Василь Макарович 5 р., на утриманні батьків, 20.07.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Василь Устимович р. н. невід., від голоду
Крамар Віра Дмитрівна 12 р., на утриманні батьків, 11.07.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Ганна р. н. невід., від голоду
Крамар Ганна Макарівна 8 р., на утриманні батьків, 20.07.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Ганна Марківна дитина, 1925 р. н., від голоду
Крамар Ганна Сергіївна 16 р., член артілі, 25.06.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Ганна Юхимівна дитина, 1922 р. н., від голоду
Крамар Гордій Семенович 52 р., хлібороб одноосібник, 19.03.1033, простуда
Крамар Григорій Дмитрович 14 р., на утриманні батьків, 15.06.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Дарія р. н. невід., від голоду
Крамар Дмитро Гордійович дитина, 1922 р. н., від голоду
Крамар Дмитро Дмитрович дитина, 1921 р. н., від голоду
Крамар Зіновія Іванівна дитина, 1915 р. н., від голоду
Крамар Зіновія Іванівна р. н. невід., від голоду
Крамар Катерина Дмитрівна 5 м., на утриманні батьків, 14.04.1933, простуда
Крамар Людмила Гордіївна дитина, 1924 р. н., від голоду
Крамар Марина Іванівна р. н. невід., від голоду
Крамар Марія Семенівна 1901 р. н., від голоду
Крамар Марія Іванівна р. н. невід., від голоду
Крамар Микола Устимович р. н. невід., від голоду
Крамар Микола Іванович р. н. невід., від голоду
Крамар Микола Іванович р. н. невід., від голоду
Крамар Михайло р. н. невід., від голоду
Крамар Михайло Гордійович 22 р., член артілі, 2.07.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Наум р. н. невід., від голоду
Крамар Олена Гордіївна дитина, 1926 р. н., від голоду
Крамар Олена Марківна дитина, 1931 р. н., від голоду
Крамар Ольга Гордіївна 19 р., хлібороб одноосібний, 4.07.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Оляна Федорівна 82 р., на утриманні дітей, 14.02.1933, від старості
Крамар Параска Архипівна 65 р., член артілі, 14.06.1933, задушили
Крамар Параскева Степанівна 45 р., член артілі, 22.06.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Платонида 38 р., член артілі, 15.07.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Степанида р. н. невід., від голоду
Крамар Тетяна Олекс. 21 р., член артілі, 21.07.1933, утопилась
Крамар Уляна Гордіївна дитина, 1914 р. н., від голоду
Крамар Устим Андрійович р. н. невід., від голоду
Крамар Федора Дмитрівна 9 р., на утриманні батьків, 15.06.1933, причина смерті [не вказано]
Крамар Юрій р. н. невід., від голоду
Крамар Юхим Пилипович 1899 р. н., від голоду
Крамар Ярина Євтихіївна 1882 р. н., від голоду
Крамар Іван р. н. невід., від голоду
Крамар Іван Маркович р. н. невід., від голоду
Крамар Іван Устимович р. н. невід., від голоду
Крамер Ганна Юхимівна 11 р., на утриманні батьків, 27.06.1933, причина смерті [не вказано]
Крамер Зінаїда Іванівна 18 р., член артілі, 27.06.1933, причина смерті [не вказано]
Криворот Галина Олександрівна р. н. невід., від голоду
Криворот Лідія Олександрівна р. н. невід., від голоду
Криворот Марина Остапівна р. н. невід., від голоду
Криворот Марко Іванович 1898 р. н., від голоду
Криворот Марія Данилівна дитина, 1929 р. н., від голоду
Криворот Меланія Михайлівна дитина, 1926 р. н., від голоду
Криворот Микола Олександрович р. н. невід., від голоду
Криворот Мотрона Іванівна 1885 р. н., від голоду
Криворот Мотря 48 р., член артілі, 1933, причина смерті [не вказано]
Криворот Олександр Васильович р. н. невід., від голоду
Криворот Іван Маркович дитина, 1931 р. н., від голоду
Криворот Іван Іванович р. н. невід., від голоду
Кругляк Василь Іванович 13 р., на утриманні батьків, 17.07.1933, причина смерті [не вказано]
Кругляк Дарія р. н. невід., від голоду
Кругляк Зінаїда Петрівна 8 р., на утриманні батьків, 12.06.1933, причина смерті [не вказано]
Кругляк Корній Єфремович 1896 р. н., від голоду
Кругляк Максим Григорович 24 р., хлібороб одноосібник, 29.03.1933, від малярії
Левченко Макар Семенович 35 р., хлібороб, 1.03.1933, причина смерті [невідомо]
Лень Василь Аврамович 12 р., на триманні батьків, 3.07.1933, причина смерті [не вказано]
Лень Марія Андріївна 17 р., членартілі, 6.07.1933, причина смерті [не вказано]
Лещенко Іван Маркович 51 р., член артілі, 11.06.1933, причина смерті [не вказано]
Лосенко Василь Йосипович дитина, 1928 р. н., від голоду
Лосенко Віталій Йосипович дитина, 1926 р. н., від голоду
Лосенко Зінаїда Федорівна дитина, 1916 р. н., від голоду
Макодзеба Зінико Антонович 57 р., хлібороб одноосібник, 25.03.1933, хвороба нирок
Макодзьоба Андрій Артемович дитина, 1930 р. н., від голоду
Макодзьоба Ганна р. н. невід., від голоду
Макодзьоба Костянтин Артемович р. н. невід., від голоду
Макодзьоба Микита Артемович дитина, 1928 р. н., від голоду
Макодзьоба Степанида Василівна 1874 р. н., від голоду
Макодзьоба Яків Костянтинович дитина, 1928 р. н., від голоду
Мальований Микола Степанович 1 р., на утриманні батьків, 3.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мальований Олексій Степанович 8 р., на утриманні батьків, 1.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мальований Сергій Арсенович 1856 р. н., від голоду
Мандзюк Калістрат Пегасович 1858 р. н., від голоду
Мандзюк Ніна Семенівна дитина, 1929 р. н., від голоду
Мандзюк Парасковія Антонівна 1865 р. н., від голоду
Мандзюк Христина Семенівна дитина, 1927 р. н., від голоду
Мандзюк Юрій Пегасович 1854 р. н., від голоду
Мандзюк Іван Семенович дитина, 1930 р. н., від голоду
Манзюк Костянтин Т. 75 р., член артілі, 19.07.1933, причина смерті [не вказано]
Манзюк Іван Іванович 72 р., на утриманні сина, 15.06.1933, від старості
Маркодзьота Яків Костянтинович 5 р., на утриманні батьків, 10.07.1933, причина смерті [невідомо]
Мартиненко Федір Митрофанович 5 р., на утриманні батьків, 16.03.1933, сухоти
Мартинюк Анастасія Михайлівна 3 р., на утриманні батьків, 2.04.1933, сухоти
Мартинюк Борис Сидорович 10 р., на утриманні батьків, 13.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мартинюк Василь Сидорович дитина, 1928 р. н., від голоду
Мартинюк Микола Дмитрович 5 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мартинюк Михайлоо Андрійович 45 р., член артілі, 13.05.1933, туберкульоз
Мартинюк Олена Михайлівна р. н. невід., від голоду
Мартинюк Семен Андрійович 1900 р. н., від голоду
Мартинюк Семен Мефодійович дитина, 1921 р. н., від голоду
Мартинюк Семен Михайлович 12 р., на утриманні батьків, 19.03.1933, простуда
Мартинюк Федір Мефодійович дитина, 1925 р. н., від голоду
Мартинюк Христина р. н. невід., від голоду
Мартинюк Ярина Михайлівна р. н. невід., від голоду
Мартинюк Ірина 33 р., член артілі, 9.04.1933, катар шлунку
Марченко Микола Єлесейович 70 р., на утриманні дочки, 4.07.1933, від старості
Марієнко Андрій Олександрович дитина, 1925 р. н., від голоду
Марієнко Микола Якович 33 р., член колгоспу, 5.01.1933, туберкульоз
Мельник Віра Данилівна р. н. невід., від голоду
Мельник Гаврило Кирилович 1886 р. н., від голоду
Мельник Галина Петрівна дитина, 1926 р. н., від голоду
Мельник Ганна Петрівна 7 р., на утриманні батьків, 23.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мельник Лідія Петрівна 3 р., на утриманні батьків, 1.04.1933, запалення легенів
Мельник Марія Яківна 2 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мельник Олексій Федорович р. н. невід., від голоду
Мельник Олена Олександрівна 1866 р. н., від голоду
Мельник Олена Олексіївна 67 р., член артілі, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мельник Ольга р. н. невід., від голоду
Мельник Ольга Савівна 18 р., член артілі, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мельник Онисія Григорівна 1876 р. н., від голоду
Мельник Петро Андрійович 45 р., хлібороб одноосібник, 24.04.1933, туберкульоз
Мельник Петро Іванович 5 р., на утриманні батьків, 11.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мельник Савва Антонович 20 р., член артілі, 18.01.1933, туберкульоз
Мельник Сергій Григорович 52 р., член артілі, 13.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мельник Софія р. н. невід., від голоду
Мельник Степан р. н. невід., від голоду
Мельник Степанида Олексіївна 67 р., на утриманні дітей, 27.03.1933, від старості
Мельник Тетяна Петрівна 44 р., член артілі, 16.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мельник Федір р. н. невід., від голоду
Мельник Іван Кіріянович дитина, 1930 р. н., від голоду
Мельник Євдокія Григорівна 70 р., на утриманні дітей, 9.07.1933, від старості
Мельник Євдокія Григорівна 1863 р. н., від голоду
Мельник Ірина Іванівна 28 р., член артілі, 18.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мельнк Андрій Федорович 38 р., хлібороб, 11.03.1933, простуда
Мережа Варвара Савівна 8 р., на утриманні батьків, 5.04.1933, захворювання шлунку
Мережа Ганна Савівна дитина, 1914 р. н., від голоду
Мережа Дмитро Савович 5 р., на утриманні батьків, 13.03.1933, запалення легенів
Мережа Марфа Савівна 13 р., на утриманні батьків, 14.04.1933, від сіфіліса
Мережа Олександр Савович 7 м., на утриманні батьків, 10.03.1933, хвороба шлунку
Мережа Сава Євтихійович 55 р., член артілі, 3.04.1933, захворювання шлунку
Мережа Євдокія Миколаївна 1901 р. н., від голоду
Метленко Дмитро Ілліч 6 р., на утриманні батьків, 30.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мудрецький Вакула 77 р., член артілі, 15.06.1933, від старості
Мудрицька Віра Григорівна 19 р., на утриманні батьків, 22.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мудрицька Марія Олександрівна 6 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мудрицька Софія Лаврентіївна 36 р., член артілі, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мудрицький Олександр Григорович 13 р., на утриманні батьків, 26.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мудрицький Петро Романович 9 р., на утриманні батьків, 16.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мудрицький Іван Григорович 5 р., на утриманні батьків, 3.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мулявка Віктор Мефодійович дитина, 1926 р. н., від голоду
Мулявка Віктор Михайлович 7 р., на утринанні батьків, 15.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мулявка Галина Михайлівна 5 р., на утриманні батьків, 15.06.1933, причина смерті [не вказано]
Мулявка Михайло Ничипорович 37 р., член артілі, 14.06.1933, туберкульоз
Мулявка Параска М. 1 р., на утриманні батьків, 10.07.1933, причина смерті [не вказано]
Мітленко Дмитро Якович дитина, 1927 р. н., від голоду
Мітленко Настя Климівна 1876 р. н., від голоду
Мітленко Панас р. н. невід., від голоду
Мітленко Ілля р. н. невід., від голоду
Натяган Андрій Миколайович р. н. невід., від голоду
Натяган Галина Антонівна 1888 р. н., від голоду
Натяган Марія Антонівна 5 р., на утриманні батьків, 20.07.1933, причина смерті [не вказано]
Натяган Марія Миколаївна р. н. невід., від голоду
Натяган Микола р. н. невід., від голоду
Натяган Оникій Миколайович р. н. невід., від голоду
Натяган Ярина Савівна р. н. невід., від голоду
Ниша Василь Мосійович 4 м., на утриманні батьків, 8.04.1933, сухоти
Ниша Марія Мусіївна 3 р., на утриманні батьків, 11.06.1933, причина смерті [не вказано]
Ниша Наталія дитина, 1931 р. н., від голоду
Ниша Пелагея Мусіївна 5 р., на утриманні батьків, 18.06.1933, причина смерті [не вказано]
Ниша Федір Мусійович 11 р., на утриманні батьків, 13.06.1933, причина смерті [не вказано]
Ниша Федір Романович дитина, 1927 р. н., від голоду
Ниша Іван Мусійович дитина, 1925 р. н., від голоду
Ниша Іван Романович дитина, 1925 р. н., від голоду
Новікова Віра Терешківна 7 р., на утриманні батьків, 21.04.1933, запалення легенів
Новікова Лідія Терешківна 3 р., на утриманні батьків, 22.03.1933, запалення легенів
Оксанич Віра Данилівна дитина, 1932 р. н., від голоду
Оксанич Лідія Сидорівна 6 р., на утриманні батьків, 14.07.1933, причина смерті [не вказано]
Оксанич Ліна Митрофанівна 6 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Оксанич Марія Сидорівна 7 р., на утриманні батьків, 14.07.1933, причина смерті [не вказано]
Оксанич Мотря Іванівна дитина, 1931 р. н., від голоду
Оксанич Настя Григорівна 1875 р. н., від голоду
Оксанич Олімпіада Митрофанівна дитина, 1927 р. н., від голоду
Оксанич Пелагея 1879 р. н., від голоду
Оксанич Петро Олександрович 8 р., на утриманні батьків, 11.07.1933, причина смерті [не вказано]
Оксанич Секлета Каленківна 30 р., член артілі, 25.06.1933, причина смерті [не вказано]
Оксанич Іван Михайлович 67 р., член артілі, 9.07.1933, причина смерті [не вказано]
Оксанич Іван Сидорович 10 р., на утриманні батьків, 11.05.1933, запалення нирок
Оксанич Єлизавета Калениківна 1903 р. н., від голоду
Олійник Мокрина Кирилівна 20 р., хлібороб одноосібник, 20.07.1933, причина смерті [не вказано]
Олійник Мокрина Кирилівна 1913 р. н., від голоду
Остова Текля Ф. 42 р., член артілі, 4.07.1933, причина смерті [не вказано]
Осіпов Леонід Федорович дитина, 1927 р. н., від голоду
Осіпов Іван Федорович р. н. невід., від голоду
Осіпова Валентина р. н. невід., від голоду
Осіпова Марина р. н. невід., від голоду
Осіпова Ольга р. н. невід., від голоду
Осіпова Фекла Федорівна 1891 р. н., від голоду
Пагаченко Іван Потапович 3 р., на утриманні батьків, 21.04.1933, сухоти
Пацюк Петро Ничипорович 7 р., на утриманні батьків, 12.07.1933, причина смерті [не вказано]
Пацюк Сакій Свиридович 46 р., хлібороб одноосібник, 16.03.1933, параліч
Пацюк Самійло Свиридович 1887 р. н., від голоду
Педимак Олена Кирилівна 13 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Педиман Марія Кирилівна 10 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Пересунько Людмила Андріївна р. н. невід., від голоду
Пересунько Мотрона Іванівна р. н. невід., від голоду
Петренко Анастасія Іванівна р. н. невід., від голоду
Петренко Анастасія Іванівна 1893 р. н., від голоду
Петренко Йосип Іванович дитина, 1923 р. н., від голоду
Петренко Лепестина Іванівна р. н. невід., від голоду
Петренко Марія Сильвестрівна 8 р., на утриманні батька, 6.07.1933, причина смерті [не вказано]
Петренко Мотрона Іванівна р. н. невід., від голоду
Петренко Олена Іванівна дитина, 1921 р. н., від голоду
Петренко Павло Юхимович 47 р., член артілі, 13.06.1933, чорна хвороба
Петренко Тимофій Іванович р. н. невід., від голоду
Петренко Євдокія Іванівна р. н. невід., від голоду
Петренко Іларіон Іванович р. н. невід., від голоду
Пирисунько Андрій Васильович 50 р., член артілі, 4.05.1933, туберкульоз
Пирисунько Віктор Андрійович 3 р., на утриманні батьків, 6.05.1933, сухоти
Письменна Антоніна Григорівна 2 р., на утриманні батьків, 10.00.1933, запалення легенів
Письменний Сава Филимонович 1871 р. н., від голоду
Погібний Іван Йосипович 8 м., на утриманні батьків, 2.02.1933, сухоти
Поліщук Антоніна Андріївна р. н. невід., від голоду
Проценко Андрій Якимович дитина, 1931 р. н., від голоду
Прочухан Андрій Гаврилович р. н. невід., від голоду
Прочухан Андрій Якимович дитина, 1930 р. н., від голоду
Прочухан Борис Феодосійович р. н. невід., від голоду
Прочухан Віра Андріївна 3 р., на утриманні батьків, 1.07.1933, причина смерті [не вказано]
Прочухан Гаврило Максимович р. н. невід., від голоду
Прочухан Галина Василівна 1885 р. н., від голоду
Прочухан Ганна Василівна 48 р., член артілі, 7.07.1933, причина смерті [не вказано]
Прочухан Григорій Гаврилович р. н. невід., від голоду
Прочухан Ольга Тихонівна р. н. невід., від голоду
Прочухан Петро Іванович 1872 р. н., від голоду
Прочухан Петро Ісакович 61 р., пенсіонер, 30.06.1933, причина смерті [не вказано]
Прочухан Тимофій Дмитрович 48 р., член артілі, 15.02.1933, причина смерті [невідомо]
Прочухан Тихін Тимофійович р. н. невід., від голоду
Прочухан Яків р. н. невід., від голоду
Прочухан Іван 6 р., на утриманні батьків, 12.06.1933, причина смерті [не вказано]
Прочухан Іван Гаврилович р. н. невід., від голоду
Прочухан Іван Григорович 37 р., член ариілі, 30.06.1933, причина смерті [не вказано]
Прочухан Іван Тимофійович дитина, 1932 р. н., від голоду
Пустова Олена Олександрівна 11 р., на утриманні батьків, 14.08.1933, причина смерті [не вказано]
Пустовіт Гордій Пилипович 1855 р. н., від голоду
Пустовіт Гордій Филимонович 78 р., член артілі, 30.07.1933, причина смерті [не вказано]
Пустовіт Мар’яна Олексіївна дитина, 1932 р. н., від голоду
Пустовіт Мефодій р. н. невід., від голоду
Пустовіт Настя Карпівна 1902 р. н., від голоду
Пустовіт Оксана Пилипівна 80 р., на утриманні сина, 10.03.1933, від старості
Пустовіт Пелагея Мефодіївна дитина, 1925 р. н., від голоду
Пустовіт Петро Оникійович р. н. невід., від голоду
Пустовіт Тетяна р. н. невід., від голоду
Пустовіт Євдокія Афанасіївна 68 р., член артілі, 27.07.1933, причина смерті [не вказано]
Пшик Василь Захарович р. н. невід., від голоду
Пшик Володимир Іванович 1881 р. н., від голоду
Пшик Йосип Григорович 63 р., член артілі, 11.07.1933, причина смерті [не вказано]
Пшик Кирило Федорович 3 р., на утриманні батьків, 9.05.1933, причина смерті [не вказано]
Пшик Марфа Іванівна 42 р., член артілі, 9.06.1933, причина смерті [не вказано]
Пшик Марія Захарівна р. н. невід., від голоду
Пшик Марія Іванівна р. н. невід., від голоду
Пшик Ніна Захарівна р. н. невід., від голоду
Пшик Іван Йосипович 17 р., член колгоспу, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Піддимай Марина Кирилівна дитина, 1923 р. н., від голоду
Піддимай Марія Григорівна дитина, 1928 р. н., від голоду
Піддимай Уляна Кирилівна дитина, 1920 р. н., від голоду
Піддимак Василь Макарович 1 р., на утриманні батьків, 1.07.1933, причина смерті [не вказано]
Піддубко Кузьма р. н. невід., від голоду
Піддутко Микита Микитович 69 р., член артілі, 14.06.1933, причина смерті [не вказано]
Підкамінний Василь Степанович 7 р., на утриманні батьків, 27.06.1933, причина смерті [не вказано]
Савченко Лідія Тихонівна дитина, 1926 р. н., від голоду
Савченко Марія Кузьмівна дитина, 1915 р. н., від голоду
Савченко Меланія Тихонівна дитина, 1926 р. н., від голоду
Савченко Михайло Тихонович дитина, 1924 р. н., від голоду
Савченко Ніна Андріївна р. н. невід., від голоду
Самченко Кузьма Федорович 53 р., член артілі, 7.04.1933, різачка
Синьогуб Кіндрат Мартинович 1867 р. н., від голоду
Синьогуб Хима Тихонівна 67 р., хлібороб, 14.02.1933, вбита
Синьогуб Іван Павлович 6 м., на утриманні батьків, 14.03.1933, запалення легенів
Синьогуб Іван Іванович дитина, 1917 р. н., від голоду
Сопільник Антон Омелькович 58 р., член артілі, 9.01.1933, запалення нирок
Сопільник Василь Григорович 2 р., на утриманні батьків, 11.06.1933, причина смерті [не вказано]
Сопільник Василь Леонтійович 16 р., член артілі, 24.06.1933, причина смерті [не вказано]
Сопільник Ганна 1871 р. н., від голоду
Сопільник Леонтій Іванович 1877 р. н., від голоду
Сопільник Олександр Терешкович 77 р., хлібороб, 3.03.1933, від старості
Сопільник Ольга Лук’янівна 1875 р. н., від голоду
Сопільник Омельян Каленикович 80 р., на утриманні сина, 9.01.1933, від старості
Сопільник Петро Карпович 1904 р. н., від голоду
Сопільник Уляна Іванівна 1879 р. н., від голоду
Стельмах Афанасій Сергійович 9 р., на утриманні батьків, 12.05.1933, запалення нирок
Стельмах Варвара 63 р., член артілі, 21.07.1933, причина смерті [не вказано]
Стельмах Варівон Іванович дитина, 1916 р. н., від голоду
Стельмах Василь Якович 6 р., на утриманні батьків, 11.05.1933, запалення легенів
Стельмах Галина Яківна 12 р., на утриманні батьків, 15.07.1933, причина смерті [не вказано]
Стельмах Галина Яківна 1821 р. н., від голоду
Стельмах Галина Іванівна дитина, 1925 р. н., від голоду
Стельмах Григорій Я. 9 р., на утриманні батьків, 26.06.1933, причина смерті [не вказано]
Стельмах Марія Миколаївна дитина, 1923 р. н., від голоду
Стельмах Марія Михайлівна 10 р., на утриманні батьків, 13.06.1933, причина смерті [не вказано]
Стельмах Микола Артемович 1872 р. н., від голоду
Стельмах Микола Якович 8 м., на утриманні батька, 31.03.1933, сухоти
Стельмах Ольга Я. 12 р., на утриманні батьків, 29.06.1933, причина смерті [не вказано]
Стельмах Онисія Іванівна 1899 р. н., від голоду
Стельмах Опанас Корнійович 1824 р. н., від голоду
Стельмах Семен Сергійович дитина, 1919 р. н., від голоду
Стельмах Семен Сергійович р. н. невід., від голоду
Стельмах Сергій Ількович 37 р., член артілі, 16.03.1933, туберкульоз
Стельмах Сергій Ількович 1905 р. н., від голоду
Стельмах Степанида Іванівна 1886 р. н., від голоду
Стельмах Тетяна Олексіївна 28 р., член артілі, 2.07.1933, причина смерті [не вказано]
Стельмах Яків Максимович 43 р., член артілі, 1.04.1933, простуди
Стельмах Яків Миронович 1900 р. н., від голоду
Стельмах Ярина Микитівна 1872 р. н., від голоду
Стельмах Іван Михайлович 5 р., на утриманні батьків, 13.06.1933, причина смерті [не вказано]
Стельмах Ілько Микитович 1904 р. н., від голоду
Тарасенко Володимир Семенович 2 р., на утриманні батьків, 13.03.1933, туберкульоз
Тарасенко Левко Ф. 50 р., член артілі, 12.07.1933, причина смерті [не вказано]
Тарасенко Микола Порфирович 18 р., член артілі, 13.06.1933, причина смерті [не вказано]
Тарасенко Ніна Семенівна 6 р., на утриманні батьків, 28.03.1933, сухоти
Тарасенко Семен Федотович 56 р., член колгоспу, 10.04.1933, від ревматизму
Телевий Антон Іванович 48 р., хлібороб одноосібник, 21.03.1933, параліч
Телевий Мефодій Андрійович 13 р., на утриманні колгоспу, 12.05.1933, туберкульоз кісток
Телевий Іван Антонович 6 р., на утриманні батьків, 10.04.1933, сухоти
Телевна Марія Гнатівна 45 р., хлібороб одноосібник, 9.09.1933, запалення нирок
Телевна Мотрона р. н. невід., від голоду
Телевна Оксана Хомівна 1863 р. н., від голоду
Телевна Таїсія С. 17 р., член артілі, 4.07.1933, причина смерті [не вказано]
Телевна Текля 50 р., член артілі, 17.04.1933, туберкульоз
Телевна Фекла Іванівна 1883 р. н., від голоду
Телевний Антон р. н. невід., від голоду
Телевний Антон Зіновійович р. н. невід., від голоду
Телевний Василь р. н. невід., від голоду
Телевний Василь Якович 8 р., на утриманні батьків, 25.06.1933, причина смерті [не вказано]
Телевний Григорій р. н. невід., від голоду
Телевний Дмитро Пимонович 1871 р. н., від голоду
Телевний Йосип Іванович 31 р., член артілі, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Телевний Клим Іванович 1898 р. н., від голоду
Телевний Мефодій Олександрович р. н. невід., від голоду
Телевний Микола Вікторович дитина, 1930 р. н., від голоду
Телевний Федот Герасимович 70 р., член артілі, 27.06.1933, причина смерті [не вказано]
Телевний Яків Савелійович 44 р., хлібороб, 12.03.1933, запалення нирок
Телевник Дмитро Титович 62 р., хлібороб одноосібник, 15.07.1933, причина смерті [не вказано]
Тихоненко Іван Аврамович 1907 р. н., від голоду
Товкач Петро Федорович дитина, 1921 р. н., від голоду
Товкач Петро Федотович 12 р., на утриманні батьків, 10.06.1933, причина смерті [не вказано]
Товкач Федір Остапович 1880 р. н., від голоду
Товстолит Варвара р. н. невід., від голоду
Товстолит Любов Макарівна дитина, 1922 р. н., від голоду
Товстолит Макар Леонтійович 1884 р. н., від голоду
Товстомит Іван Андрійович 52 р., член артілі, 13.06.1933, туберкульоз
Тягнирядно Демид Іванович 1899 р. н., від голоду
Тягнирядно Каленик Федосійович 73 р., хлібороб одноосібник, 9.04.1933, від старості
Тягнирядно Кузьма Іванович 1879 р. н., від голоду
Тягнирядно Устинія Несторівна 65 р., член артілі, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Антон Степанович 50 р., член артілі, 15.03.1933, туберкульох
Уманець Антоніна 5 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Галина Іванівна дитина, 1918 р. н., від голоду
Уманець Ганна Іванівна 15 р., на утриманні батьків, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Дмитро Іванович 3 р., на утриманні батьків, 27.06.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Йосип Данилович 63 р., член артілі, 29.06.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Йосип Дмитрович 1870 р. н., від голоду
Уманець Лукія р. н. невід., від голоду
Уманець Михайло 9 м., на утриманні батьків, 29.06.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Ніна Юхимівна р. н. невід., від голоду
Уманець Секлета 70 р., член артілі, 25.07.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Харитон Євтихійович 1901 р. н., від голоду
Уманець Христина Я. 32 р., хлібороб одноосібний, 15.07.1933, причина смерті [не вказано]
Уманець Яків р. н. невід., від голоду
Уманець Єлизавета р. н. невід., від голоду
Усевич Леонід Іванович 2 р., на утриманні батьків, 13.04.1933, хвороба шлунку
Усевич Сусанна 1885 р. н., від голоду
Усевич Іван Іванович 1911 р. н., від голоду
Фундерат Клим Іванович 1901 р. н., від голоду
Фундерат Надія Антонівна 1910 р. н., від голоду
Фундерат Олександр Петрович дитина, 1927 р. н., від голоду
Фундерат Ольга Петрівна р. н. невід., від голоду
Фундерат Петро Мусійович 8 р., член артілі, 15.07.1933, причина смерті [не вказано]
Фундират Соломія Артемівна 82 р., на утриманні сина, 5.03.1933, від старості
Хмаренко Валентин Олександрович дитина, 1932 р. н., від голоду
Хмарська Валентина Олександровна 1 р., на утриманні батьків, 14.06.1933, причина смерті [не вказано]
Чепіга Онисим Іванович 35 р., член артілі, 28.06.1933, причина смерті [не вказано]
Чепіга Онисія Олександрівна 1880 р. н., від голоду
Чухно Антон Йосипович 12 р., на утриманні батьків, 16.07.1933, причина смерті [не вказано]
Чухно Антоніна Йосипівна дитина, 1921 р. н., від голоду
Чухно Василь Терентійович р. н. невід., від голоду
Чухно Галина Терентіївна р. н. невід., від голоду
Чухно Ганна Ничипорівна р. н. невід., від голоду
Чухно Григорій Данилович р. н. невід., від голоду
Чухно Григорій Терентійович р. н. невід., від голоду
Чухно Захарій Максимович 73 р., хлібороб, 14.04.1933, від старості
Чухно Лідія Петрівна дитина, 1926 р. н., від голоду
Чухно Лідія Терентіївна 7 р., на утриманні батьків, 26.06.1933, причина смерті [не вказано]
Чухно Марина Кіндратівна 1899 р. н., від голоду
Чухно Марія Іванівна дитина, 1924 р. н., від голоду
Чухно Меланія Нечипорівна 74 р., на утриманні сина, 25.03.1933, від старості
Чухно Олексій Данилович р. н. невід., від голоду
Чухно Олексій Іванович р. н. невід., від голоду
Чухно Ольга Кузьмівна 1863 р. н., від голоду
Чухно Ольга Іванівна р. н. невід., від голоду
Чухно Прохор Федорович 45 р., член артілі, 20.06.1933, причина смерті [не вказано]
Чухно Станіслав Іванович р. н. невід., від голоду
Чухно СтаніславГригорович дитина, 1926 р. н., від голоду
Чухно Терентій Тарасович р. н. невід., від голоду
Шевченко Василь Іванович р. н. невід., від голоду
Шевченко Гаврило Григорович дитина, 1927 р. н., від голоду
Шевченко Галина Захарівна дитина, 1930 р. н., від голоду
Шевченко Глафіра Юхимівна р. н. невід., від голоду
Шевченко Захар М. 49 р., член артілі, 15.07.1933, причина смерті [не вказано]
Шевченко Михайло Захарович дитина, 1915 р. н., від голоду
Шевченко Соломія Климівна 1900 р. н., від голоду
Шевченко Іван Іванович р. н. невід., від голоду
Шпильовий Федір Микитович дитина, 1919 р. н., від голоду
Юрченко Олександр Іванович 8 р., на утриманні батьків, 27.06.1933, причина смерті [не вказано]
Юрченко Іван Леонтійович 1889 р. н., від голоду
Єременко Галина Давидівна дитина, 1918 р. н., від голоду
Єременко Юлія Давидівна 1903 р. н., від голоду
Іщенко Микола Васильович 3 р., на утриманні батьків, 30.06.1933, причина смерті [не вказано]
Іщенко Микола Якович 3 р., на утриманні батьків, 14.06.1933, причина смерті [не вказано]
Іщенко Моісей Никифорович 58 р., член артілі, 11.05.1933, захворюван. шлунку
Іщенко Олексій Якович 5 р., на утриманні батьків, 16.06.1933, причина смерті [не вказано]
Іщенко Яків р. н. невід., від голоду
Іщенко Іван Макарович 1882 р. н., від голоду

Метрические книги по селу Красноселка находящиеся на хранении в ГАКО

  1. Київська губернія
  2. Київська єпархія
  3. Церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Красносілка (Красноселиця) Чигиринського пов. Ставидлянської вол.
  4. с. Василівка Оситнязької вол.
  5. Народження: 1864–1865: ф. 799, оп. 1, спр. 1а; 1872–1873: ф. 799, оп. 1, спр. 1, 2; 1884–1887: ф. 799, оп. 1, спр. 2; 1888–1893: ф. 799, оп. 1, спр. 2, 7; 1894–1902: ф. 799, оп. 1, спр. 3, 7; 1903–1907: ф. 799, оп. 1, спр. 7; 1908–1909: ф. 799, оп. 1, спр. 4; 1910–1911: ф. 799, оп. 1, спр. 7; 1912–1913: ф. 799, оп. 1, спр. 6; 1914: ф. 799, оп. 1, спр. 5
  6. Шлюб: 1888–1904: ф. 799, оп. 1, спр. 1; 1905, ф. 799, оп. 1, спр. 6; 1908–1909: ф. 799, оп. 1, спр. 4; 1910–1911: ф. 799, оп. 1, спр. 6, 7; 1912–1913: ф. 799, оп. 1, спр. 6; 1914: ф. 799, оп. 1, спр. 5
  7. Смерть: 1905–1907: ф. 799, оп. 1, спр. 1; 1908–1909: ф. 799, оп. 1, спр. 4; 1910: ф. 799, оп. 1, спр. 7; 1912–1913: ф. 799, оп. 1, спр. 7
  1. Київська губернія
  2. Київська єпархія
  3. Церква Успіння Пресвятої Богородиці, с. Красносілка (Красноселиця) Чигиринського пов. Ставидлянської вол.
  4. Народження: 1908–1909: ф. 799, оп. 1, спр. 4
  5. Шлюб: 1908–1909: ф. 799, оп. 1, спр. 4
  6. Смерть: 1908–1909: ф. 799, оп. 1, спр. 4

Карты

2 комментария

  1. Василий Ищенко:

    В книге памяти поименован мой дед .Ищенко Моисей Никифорович,1875-1933,умер с голоду в возрасте 58 лет,отец моего отца,Ищенко Петра Моисеевича, 3. 10.1913- 22.09.1997гг,участника ВОВ,у него был брат Ищенко Павел Моисеевич,до войны был председателем колхоза, был призван в армию,в Чугуеве обучался на танкиста ,погиб в бою,осталось двое его детей, сын Андрей и дочь Раиса,не уверен..,проживали в Красносилке …есть фото деда с Первой мировой в униформе того времени с сослуживцами, с надписью на обороте,адресованное жене Ищенковой Марии,впоследствии убитой немцами в погребе брошенной гранатой при прохождении фронта. Фото есть на моей странице в Одноклассниках,доступ свободен.Благодарен за сохраненную память.Нас,детей ,у отца четверо, 2 дочки- 37 и 40 г.р.и 2 сына,46 и 60г.р.Отец вернулся войны без ранений.В Одноклассниках и в Фейсбуке на моей странице пролет вертолета над Красносилкой,Баландино и Ставидла,я заснял при пролете парой с другого вертолета, на котором я летел в качестве летчика правого Александрийского полка …

  2. Юра:

    Мій дід по батьковій лінії з села Красносілка. Телевний Никифор Антонович, в нього ще було 2 брати Телевний Павло Антонович ( після війни проживав в Семіпалатінску ) , Телевний Іван Антонович ( загинув у Бресті в перші дні другої світової війни ).

Ваш комментарий