Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Павловка

Административно-территориальное деление

Павловка (укр. Павлівка) — село, центр сельского совета Светловодского района Кировоградской области.

Павловскому сельскому совету подчинено село Свердловка.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1972 год

Павлівка (до 1946 року — Свинаро-Павлівка) — село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км на південь від районного центру і за 6 км на захід від станції Бурти Одесько-Кишинівської залізниці. Населення — 2918 чоловік. Сільраді підпорядковане село Свердлівка.

У Павлівці міститься центральна садиба колгоспу ім. XXI з’їзду КПРС, за яким закріплено 4799 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3621 га орних земель, з них 1346 га поливних. Провідними сільськогосподарськими культурами в озима пшениця, кукурудза, соняшник та овочі. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 15 чоловік відзначені нагородами, серед них орденом Леніна — колишня трактористка К.П. Яросинська, орденом Жовтневої Революції — бригадир тракторної бригади Д.К. Пащенко.

У середній школі навчаються 485 дітей, працюють 39 вчителів. Є будинок культури, бібліотека з фондом 7250 книг, медична амбулаторія, 7 магазинів, кондитерський цех, побутовий комбінат. Дів цех Світловодського заводу керамічних виробів, де виготовляється гончарний посуд.

Комуністів у селі — 76, комсомольців — 143.

Перші поселенці на території сучасного села осіли в 1725 році.
У лютому 1918 року в Павлівці встановлено Радянську владу.
Весною 1924 року тут організовано ТСОЗ «Колос», 1928 року — «Веселі Бурти» і «Зелений гай», через два роки на базі ТСОЗу «Зелений гай» створено колгосп.

Під час Великої Вітчизняної війни 311 жителів села билися на фронтах проти фашистів, 135 з них загинули, 176 нагороджені орденами й медалями. У колгоспі працює прославлений партизан, Герой Радянського Союзу А.К. Цимбал.

Поблизу Павлівки досліджено курганні поховання доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) та скіфського періоду, виявлено поселення чорноліської (VIII—VII ст. до н. е.) та ранньослов’янської черняхівської культур. На території Павлівки знайдено кілька римських монет.

Ваш комментарий