Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Петроостров

Административно-территориальное деление

Петроостров (укр. Петроострів) — село, центр сельского совета Новомиргородского района Кировоградской области.

Петроостровскому сельскому совету подчинены села Лев-Балка и Мостовое.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1972 год

Петроострів — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Великої Висі, за 45 км на захід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Шпола. Населення 527 чоловік. Сільраді підпорядковані села Лев-Балка, Мостове. У Петроострові міститься центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», за яким закріплено 4443 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3983 га орної землі. Провідні культури у господарстві — озима пшениця, кукурудза і цукрові буряки. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. За успіхи у праці 98 колгоспників відзначені нагородами, серед них орденом Жовтневої Революції — завідуючий фермою М.М. Мунтян, орденом Леніна і Жовтневої Революції — механізатор І.І. Катана.

Тут — середня школа, де навчаються 240 дітей і працюють 40 вчителів. Є будинок культури на 300 місць, бібліотека з фондом 14,4 тис. книг, дільнична лікарня на 50 ліжок, аптека, дитячі ясла на 150 місць. Є побутовий комбінат, відділення зв’язку, ощадкаса, 6 магазинів. Споруджено пам’ятник В.І. Леніну.

Сільська партійна організація налічує 58 комуністів, комсомольська — 70 членів ВЛКСМ.

Село засноване 1742 року як поселенська слобода Давидівка осадчим козаком Миргородського полку Д. Звенигородським.

Уродженець села М.С. Арманов брав участь у повстанні на броненосці «Потемкин».

В лютому 1918 року у Петроострові встановлено Радянську владу. 1919 року в селі створено комітет бідноти у складі 8 членів і 3 кандидатів, яких очолив колишній червоноармієць Є.В. Зазимко. 1923 року селяни об’єдналися у ТСОЗ «Братська допомога», згодом — «Східне сонце», «Нове життя».
390 петроострівців воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 295 з них полягли смертю хоробрих у боях проти фашистів, 280 нагороджені орденами й медалями.

Петроострів — батьківщина російського радянського письменника і публіциста, лауреата Державної премії Є.Ю. Поповкіна. У сільській бібліотеці створено меморіальну кімнату земляка. У селі народилися кандидат біологічних наук професор В.П. Живан (1886—1949) та вчений у галузі ветеринарії професор М. Д. Диковський (1859—1928).

4 комментария

  1. юрий марьян:

    рад ознакомиться с историей родного села я в нем родился и жил с 1938 до1956 гг 21 05 2019г

  2. Володииир Метельский:

    Я гордий за свій край і земляків.

  3. Николай:

    Добрый день .Кто знает в Петроострове такую фамилию Паноморенко,Пономаренко или похожую.Ищу и состовляю родословную свою.

  4. Тамара Лях:

    Смотрите метрики в ГАОО Проект » Метрика » —
    или в Кировоградском архиве .

Ваш комментарий