Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Беляки

Административно-территориальное деление

Беляки (укр. Біляки) — село, центр сельского совета Семеновского района Полтавской области.

Беляковскому сельскому совету подчинены села Грицаи и Подол.

Cело относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1967 год

Біляки — село, центр сільської Ради. Розташовані на лівому березі нижньої течії р. Хоролу, за 25 км від районного центру. Залізнична станція Веселий Поділ — за 25 км. Автомобільний шлях Київ—Харків — на відстані 15 км. Населення — 913 чол. сільраді підпорядковані населені пункти Грицаї та Поділ.

Колгосп ім. Фрунзе, центральна садиба якого міститься в селі, має 3585 га землі. Основні галузі господарства — рільництво і тваринництво.

У Біляках є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб, лікарня на 25 ліжок.

Населений пункт Біляки (Новаки) був позначений на карті Боплана.

У 1905 році в селі відбулося селянське повстання проти місцевого поміщика, яке було жорстоко придушене царськими сатрапами.

Під час Великої Вітчизняної війни для боротьби з німецькими окупантами була залишена підпільна група, очолювана П. Ковтуном. До її складу входили активісти села. Група переховувала зброю, вибухівку, одяг та продукти харчування.

Героїзм і відвагу проявив на фронтах Великої Вітчизняної війни уродженець Біляків підполковник М.П. Кравченко, який командував 83-ю бригадою. Про те, як боролися його воїни, захищаючи чорноморські береги від лютого ворога, розповідається у книзі Ф. Монастирського «Земля, омытая кровью».

Ваш комментарий