Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Гоголево

Административно-территориальное деление

Гоголево (укр. Гоголеве) — село, центр сельского совета Шишацкого района Полтавской области.

Гоголевскому сельскому совету подчинены села Воронянщина, Маликовщина, Шарлаевка, Шафрановка.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1967 год

Гоголеве (Яновщина) — село, центр сільської Ради. Розташоване недалеко від р. Говтви. Відстань від районного центру 18 км. Найближча залізнична станція Сагайдак — за 25 км. Населення — 404 чол. Сільраді підпорядковані населені пункти Воронянщина, Косарівщипа, Маликівщина, Шарлаївка, Шафранівка.

Колгосп ім. XXII з’їзду КПPC, що міститься в селі, має 5 тис. га земельних угідь. Провідними культурами є пшениця, овес, цукрові буряки. Розвинуті тваринництво, садівництво.

У Гоголевому є восьмирічна, заочна і вечірня школи, бібліотека, клуб на 120 місць. У школі обладнана кімната-музей М.В. Гоголя. На місці, де стояв будинок, у якому письменник провів свої дитячі роки, встановлено обеліск.

Засноване в кінці XVIII ст. як хутір Купчинський. У XIX ст. перейменоване на Василівну або Яновщину за ім’ям або другим прізвищем тодішнього власника хутора — В.П. Гоголя (Японського), батька М.В. Гоголя. Тут письменник провів своє дитинство. В XIX ст. на батьківщині М.В. Гоголя побували відомі його сучасники. Т.Г. Шевченко створив тут кілька картин. Деякий час у Яяовщині жив П.О. Куліш (видав збірку творів і листів Гоголя). Під час подорожі по Україні відвідав ці місця російський радянський письменник і журналіст В.О. Гіляровський, який у 1902 році видав книгу «На батьківщині Гоголя».

Ваш комментарий