Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Максимовка

Административно-территориальное деление

Максимовка (укр. Максимівка) — село, центр сельского совета Кременчугского района Полтавской области.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1967 г.

Максимівка — село, центр сільської Ради, розташоване на березі Кременчуцького водосховища, на схід від гори Пивихи. До райцентру — 26 км. Станція Рублівка — за 18 км. Населення -2685 чоловік.

Під час будівництва Кременчуцької ГЕС і заповнення чаші Кременчуцького водосховища багато жителів переселилися в степ на північний схід, де виникла нова частина села Новоселівка. Тут забудовано 63 650 кв.м житлової площі.

Колгосп ім. Куйбишева, центральна садиба якого міститься в селі, має 3221 га землі. Виробничий напрям — рільництво і тваринннцтно.

У Максимівкі є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб, музейна кімната.

Уперше Максимівна згадується в документах 28 березня 1515 року, коли поміщик Д. Іващенко склав відказний запис на користь Київського Пустинного монастиря на право щорічно збирати грошові податки з максимівських людей.

У 1637 році жителі села брали участь у повстанні під проводом Павлюка, а 1638 року — у повстанні Острянина. Максимівка була сотенним містечком Чигиринського, а пізніше Миргородського полків. З 1786 року, коди за наказом Катерини II було відібрано всі монастирські володіння, жителі Максимівки перейшли у відання казни.

В селі народився Я.Д. Михайлик та М.П. Глушко — Герої Радянського Союзу.

У Максимівкі в братській могилі похований Герой Радянського Союзу, гвардії лейтенант О. В. Приглебов (уродженець с. Іванівки Сонцевського району Курської області), який загинув при форсуванні Дніпра в 1943 році.

На околицях села виявлено рештки неолітичного поселення (IV тисячоліття до н. е.), три поселення періоду бронзи (III—І тисячоліття до н. е.), два поселення Черняхівської культури (II—VI століття н. е., на одному з них розкопано три дворища), слов’янське поселення (VIII— X століття н. е.), розкопано чотири кочівницькі поховання (XII—XIV століття н. е.).

Ваш комментарий