Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Сагайдак

Административно-территориальное деление

Сагайдак (укр. Сагайдак) — село, центр сельского совета Шишацкого района Полтавской области.

Сагайдакскому сельскому совету подчинены села Дмитровка, Кирпотовка, Лещаны, Луци, Принцево, Салимовщина, Чернобаи.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1967 год

Сагайдак — село, центр сільської Ради. Розташований за 22 км від районного центру. Залізнична станція. За 12 км — автотраса Київ—Харків. Населення — 1483 чол. Сільраді підпорядковані населені пункти Дмитрівка, Кирпотівка, Лещане, Луці, Принцеве, Ромасі, Салимівщина, Чорнобаї.

Колгосп «Заповіт Ілліча», центральна садиба якого міститься в селі, має 4112 га земельних угідь. Провідними галузями господарства в вирощування зернових культур і цукрових буряків. Розвинуте тваринництво і бджільництво.

У післявоєнний час на території Сагайдацької сільради знайдено родовища нафти і газу; в 1956 році відкрита дільниця Радченківського нафтопромислу по експлуатації нафтових і газових свердловин. Звідси нафту перевозять на Херсонський нафтоперегінний завод. Колективу робітників дільниці за успішне виконання планових завдань присвоєно почесне звання колективу комуністичної праці.

У Сагайдаку є середня школа, клуб на 450 місць, стаціонарна кіноустановка. При клубі працюють драматичний і хоровий гуртки, духовий оркестр. Побудований стадіон.

Село виникло на початку XX століття в зв’язку з будівництвом залізниці Полтава—Ромодан. У списку населених пунктів Російської імперії за 1859 рік значиться населений пункт Сагайдашній, що був розташований недалеко від сучасного села біля водоймища Осняги. Поблизу був також хутір Богданівка біля водойми Сагайдашня. В цих місцях проходив шлях, який називався «Сагайдашний» («Затем Романовский шлях и Сагайдашный, простирающие от Днепра до Центра Великорусских губерний»). Ймовірно, що назва Сагайдак і походить від назви згаданих хутора та шляху.

Під час Великої Вітчизняної війни в цій місцевості діяв партизанський загін М.І. Наумова.

Ваш комментарий