Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Джупиновка

Административно-территориальное деление

Джупиновка (укр. Джупинівка) — село, решением исполкома Винницкого областного совета от 22.05.1886 г. включено в состав пгт Ильинцы.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Джупинівка — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Собі, за З км від районного центру, за 16 км від залізничної станції Липовець. Населення — 1863 чоловіка. Сільраді підпорядковані селище Іллінецьке й села Павлівна, Романово-Хутір, Слобідка.

У Джупинівці розміщується центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму». За колгоспом закріплено 3813 га землі, у т. ч. 3135 га орної. Господарство — багатогалузеве. На території села міститься також районне об’єднання «Сільгосптехніки», підстанція районної електромережі, лікарня і поліклініка.

Працюють школа, 3 бібліотеки, клуб, медпункт, їдальня. Виходить багатотиражна газета «Зоря».

Є партійна (існує з 1923 року) і комсомольська (заснована 1927 року) організації, які об’єднують 87 комуністів і 113 членів ВЛКСМ.

Село згадується в історичних джерелах XVIII ст. як Ольшанка — передмістя Лінців (Іллінців).

1905 року робітник Іллінецького цукрового заводу М. М. Терещенко підняв своїх односельців на боротьбу проти підприємців. Селяни спалили поміщицькі скирти, вигнали управителів, вимагали скорочення робочого дня, збільшення зарплати. За це М. М. Терещенка заслали на каторгу в Сибір.

У 1917 році до села прибув матрос чорноморського броненосця «Синоп» Д. Д. Кобелєв. Він організував бойовий загін, який боровся за встановлення і зміцнення Радянської влади.

1 комментарий

  1. Alexander Golunow:

    Как сейчас называется село Джупиновка? Я там родился!

Ваш комментарий