Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Пятковка

Административно-территориальное деление

Пятковка (укр. П’ятківка) — село, центр сельского совета Бершадского района Винницкой области.

Пятковскому сельскому совету подчинено село Глинское.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

П’ятківка — село, центр сільської Ради знаходиться за 11 км від Бершаді, обабіч річки Дохни. Сполучене з райцентром шосейною дорогою, до залізничної станції Яланець 6 км. Населення — 2961 чоловік. Сільраді підпорядковано населений пункт Глинське.

В селі розташована центральна садиба колгоспу «Комунар». За господарством закріплено 5371 га землі, в т. ч. 3794 га орної. Напрям виробництва — зернові й технічні культури та м’ясо-молочне тваринництво.

У П’ятківці є середня школа, будинок культури, 2 бібліотеки, дільнична лікарня, поліклініка, аптека, дитячі ясла. У селі працюють 65 комуністів й 226 комсомольців.

Першою п’ятисотенницею бурякових ланів у селі стала ланкова М. А. Дричкіна. В 1936 році вона виростила по 500 цнт буряків з га. В роки Великої Вітчизняної війни у селі діяла підпільна антифашистська група з 5 чоловік, її очолював О. С. Багнюк.

У визволенні села від фашистських загарбників брала участь дивізія генерал-майора Д. А. Дричкіна, який народився у П’ятківці. В лавах Червоної Армії, в партизанському русі билися з фашистами 650 жителів П’ятківки.

У П’ятківці живе Герой Соціалістичної Праці О. С. Плахотна, яку називають дочкою двох республік. Народилася вона в селі П’ятківці, трудову славу здобула в Грузії і знову повернулася в рідне село, де працює дояркою колгоспу.

Ваш комментарий