Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Степанки

Административно-территориальное деление

Степанки (укр. Степанки) — село, центр сельского совета Мурованокуриловецкого района Винницкой области.

Степанковскому сельскому совету подчинено село Горай.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Степанки — село, центр сільської Ради, знаходиться за 32 км від районного центру та за 8 км від залізничної станції Котюжани. Біля села протікає річка Немія. Населення — 766 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Горай.

У Степанках міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка. Господарство користується 2638 га землі, в т. ч. 1811 га орної.

Сільські діти відвідують початкову школу. Своє дозвілля трудящі проводять у клубі, до їх послуг бібліотека. В селі на громадських засадах працює історико-краєзнавчий музей.

Партійну організацію засновано 1929 року, комсомольську — 1932. Тепер у селі працюють 26 комуністів і 31 комсомолець.

Село засновано в кінці XVIII століття.

Влітку 1905 року у відповідь на знущання поміщика селяни повстали. Організаторів повстання 3. Войтюка та К. Кодру було ув’язнено. В листопаді 1920 року в селі перебувала кавалерійська бригада Г. І. Котовського. Звідси вона вирушила в напрямку сіл Котюжани— Супівка, де розгромила петлюрівців. 1928 року в селі створюється машинне об’єднання «Спільна праця». У 1941—1942 рр. тут діяла підпільна комсомольська організація, яку очолював П. С. Войтюк, нині вчитель Каришківської середньої школи.

Уродженець села Я. С. Завірюха — кандидат біологічних наук.

Ваш комментарий