Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Волчок

Административно-территориальное деление

Волчок (укр. Вовчок) — село, подчинено Лесниченскому сельскому совету Барского района Винницкой области.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Вовчок — село, центр сільської Ради, Віддаль до районного центру 19 км, до найближчої залізничної станції Яланець — 13 км. Населення- 919 чоловік.

В селі розташовано комплексну бригаду, яка з 1963 року входить до складу колгоспу «Шлях до комунізму» села Лісничого. За бригадою закріплено 1773 га землі. Напрям виробництва — зернові й технічні культури, м’ясо-молочне тваринництво.

Працюють восьмирічна школа, клуб, стаціонарна кіноустановка, 2 бібліотеки, а також фельдшерсько-акушерський пункт, аптека, дитячі ясла. 27 комуністів та 39 комсомольців трудяться нині у селі.

За переказами, село Вовчок засновано в другій половині XVII ст. Революційні події 1905-1907 років знайшли тут широкий відгук. Разом з жителями села Лісничого селяни розгромили панський маєток, спалили скирти.

1919 року в село повернувся моряк-балтієць Тарас Гуртовий. Він організував ревком і очолив боротьбу селян проти петлюрівських банд. Того ж року Т. Гуртовий загинув у бою з бандитами. В роки громадянської війни в селі перебували частини кавалерійської бригади Г. І. Котовського.

Ваш комментарий