Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Малая Маньковка

Административно-территориальное деление

Малая Маньковка (укр. Мала маньківка) — cело, подчинено Харьковскому сельскому совету Маньковского района Черкасской области.

История городов и сел УССР 1972 год

Мала Маньківка — село, центр сільської Ради. Розташована за 5 км на північний схід від районного центру та за 10 км від залізничної станції Поташ. Населення — 439 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Тимошівка.

В селі — бригада колгоспу ім. Ф. Е. Дзержинського, центральна садиба якого розміщена в Харківцях.

У Малій Маньківці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека з фондом 7,3 тис. книг медичний пункт, дитячий садок.

За досягнення у праці 56 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР.

Село відоме з XVII століття.

132 жителі села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 58 — за виявлену мужність і відвагу удостоєно орденів і медалей, 68 — загинуло в боях з німецько-фашистськими загарбниками. 1953 року на братській могилі воїнів-визволителів споруджено пам’ятник.

На території Малої Маньківки виявлено залишки поселення трипільської культури, 4 — доби пізньої бронзи та 2 — черняхівської культури.

1 комментарий

  1. Цибульський Володимир Всеволодович:

    За переписом 1897 року: православні — Білан Білоус Бузань Буцаков Ганжа Гонтар Жердієв Заверуха Костенко Кравченко Криленко Кучеренко Лавренюк Мандра Мельник Мельниченко Мовчан Остапенко Петров Петровський Порохня Постелевський Пшеничний Райченко Русенко Свистун Степаненко Фоменко Ханюк Хилинський Худолій Швець Шевелюк Яворський Яровий; і трохи юдеїв: Маговський Портной Синицький Чубіс (ф.384 оп.12 спр.421). unclelado@ukr.net

Ваш комментарий