Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Приднепровское

Административно-территориальное деление

Приднепровское (укр. Придніпровське) — cело, центр сельского совета Чернобаевского района Черкасской области.

Приднепровскому сельскому совету подчинено село Коврай.

Демки (укр. Демки) — село Мойсенской волости Золотоношского уезда Полтавской губ. В 1960 г. переселено в  с. Приднепровское Чернобаевского района Черкасской области.

Мойсинцы (укр. Мойсинці) — село, Мойсенской волости Золотоношского уезда Полтавской губ. В 1960 г. переселено с. Приднепровское Чернобаевского района Черкасской области.

История городов и сел УССР 1972 год

Придніпровське (Мойсинці) – село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру. Населення – 1700 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Першотравневе і Коврай.

На території Придніпровсько розташована центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», який користується 3607 га земельних угідь, з них 3233 га орної землі. Основний випобничий напрям – вирощування зерново-технічних культур; розвинуті мясо-молочне тваринництво птахівництво. Допоміжні галузі — садівництво та овочівництво За успіхи у розвитку колгоспного виробництва 94 чоловіка нагороджені орденами ц медалями СРСР. Свинарки Є.Т. Талан і. Л.Я. Танцюра удостоєні ордена Леніна.

У Придніпровському працюють середня школа, в якій навчається 282 учні, будинок, культури із залом на 500 місць, бібліотека з фондом 11 тис книг. Парторганізація налічує 86 комуністів, комсомольська — 153 члени ВЛКСМ.
Придніпровське збудоване у 1956 році трудящими сіл Мойсинців і Демків, які були розташовані в зоні затоплення Кременчуцької ГЕС.

1919 року тут створено партизанський загін, який очолив І.М. Романець. Загін брав участь у боротьбі з денікінцями та ворожими бандами. Деякий час в ньому перебував уродженець села І.Л. Мойся, нині відомий український радянський письменник Іван Ле. Восени 1924 року в Мойсинцях виникла сільськогосподарська артіль «Вперед».

На фронтах Великої Вітчизняної війни з фантастами билися 680 жителів села, 400 з них загинули. За героїзм і відвагу, виявлені в боях, 115 жителів села нагороджені орденами й медалями СРСР. В Придніпровському встановлений пам’ятник радянським воїнам, які віддали своє життя за свободу й незалежність Батьківщини, обеліск Слави полеглим односельцям.
На околиці села виявлено поселення доои неоліту та бронзи.

Заказать генеалогическое исследование Вашего рода по с. Приднепровское

Если Ваш род происходит из села Приднепровское мы можем провести для Вас генеалогическое исследование.
Order a genealogical research based on Pridneprovskoe village.

Ваш комментарий