Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

с. Христиновка

Административно-территориальное деление

Христиновка (укр. Христинівка) — cело, центр сельского совета Христиновского района Черкасской области.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Христинівка — село, центр сільської Ради. Розташована на північ від районного центру і залізничної станції Христинівка, від яких відокремлюється вулицею. Населення— 3192 чоловіка.
В селі — два відділки («Христинівський» та ім. М.І. Калініна) Верхняцької ордена Трудового Червоного Прапора дослідно-селекційної станції, центральна садиба якої розміщена у Верхнячці. Тут є цегельний завод «Міжколгоспбуду».

Працюють середня школа, будинок культури, бібліотека з фондом 10,4 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, відділення зв’язку, 2 магазини.

Партійна організація налічує 21 комуніста, дві комсомольські — 104 члени ВЛКСМ.

За самовіддану працю 49 трудівників села відзначено урядовими нагородами, в т. ч. колишній бригадир рільничої бригади Ф.М. Камінська удостоєна ордена Леніна.

Перша згадка про Христинівку в історичних документах належить до 1574 року. В 1919 році створено сільськогосподарську комуну, якій було передано колишні панські землі.

У період тимчасової німецько-фашистської окупації жителі села С.П. Городнюк, Є.Л. Іщук, В.Г., Й.Г. і О.Г. Панченки, М.Д. і М.Л. Тодорчуки та інші брали активну участь у роботі Христинівської підпільної організації. Всі вони були заарештовані гестапівцями і 22 листопада 1943 року страчені.
288 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 138 — полягли в боях з иімецько-фашистськими загарбниками, 176 — нагороджені орденами й медалями.

На території села виявлено залишки 3 поселень трипільської, 2 — білогрудівської та 4 — черняхівської культур.

2 комментария

  1. Tarja:

    Ищу потомков-родственников из с. Христиновка, фамилии Галюк, Синица.

Ваш комментарий