Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Чернівецька область

Райони області

Міста обласного значення

Історія області

Поселення на території Чернівців були вже у період неоліту. У передмісті виявлено поселення трипільської культури, бронзового та залізного віків. Найдавніші керамічні комплекси Горишнешеровецького городища датуються першою половиною Х століття.

Укріплене поселення на місці мікрорайону Ленківці на лівому березі річки Прут, ймовірно, заснував у XII столітті галицький князь Ярослав Осмомисл. Фортеця з торгово-ремісничим поселенням називалася Черн або Чорне місто, мабуть, через чорні дерев’яні стіни. Руїни фортеці збереглися на давньоруському Ленковецькому городищі. Фортеця була зруйнована в 1259 на вимогу татарського темника Бурундая. Оборонні вали, що залишилися, продовжували використовуватися для захисту. У XVII столітті до них додали кілька бастіонів, один із яких існує досі.

Через часті паводки на низькому лівому березі Прута нове місто було побудоване на високому правому березі. Після розпаду Галицько-Волинського князівства в середині XIV століття Чернівці переходили до Угорщини, Польщі, доки 1359 року вони не увійшли до складу Молдавського князівства.

Край Герца у 1859 році увійшла до складу румунської васальної держави у складі Османської імперії.

Чернівецька область була утворена 7 серпня 1940 року після приєднання Бессарабії та Північної Буковини до Української РСР.