Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Місто Київ


Населені пункти

Київ

Столиця України, одне з найбільших та найстаріших міст Європи. Політичний, соціально-економічний, транспортний та освітньо-науковий центр країни. Окрема адміністративно-територіальна одиниця у складі України та адміністративний центр Київської області. Районний центр Києво-Святошинського району. Адміністративно до складу Київської області не належить. Місце розташування центральних органів влади України, іноземних місій, штаб-квартир більшості підприємств та громадських об’єднань, які працюють в Україні.

За легендою, Київ заснував Полянський князь Кий зі своїми братами Щеком та Хоривом та сестрою Либідь. Згідно з археологічними даними та письмовими джерелами, початок безперервного розвитку Києва датується другою половиною 5 ст. — Першої половиною 6 ст.; центром розширення Києва була гора Замкова. Був столицею Русі, Київського князівства, Великого князівства Руської, Української Народної Республіки, Української Держави та Української Радянської Соціалістичної Республіки. Також був адміністративним центром однойменного литовсько-польського воєводства, козацького полку, російської губернії, радянського округу, німецького генерального округу та радянської області.

Один із найстаріших історичних центрів Східної Європи та християнства — Софійський собор — та Києво-Печерська лавра внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.