Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Мироновка

Административно-территориальное деление

Мироновка (укр. Миронівка) — село, центр сельского совета Светловодского района Кировоградской области.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1972 год

Миронівка — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південь від районного центру і за 10 км від залізничної станції Лікарівка. Населення — 974 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Велика Скельова, Мала Скельова.

У Миронівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Ульянова, за яким закріплено 4656 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3823 га орної землі. Виробничі напрями господарства — хліборобство і тваринництво. 16 колгоспників відзначені нагородами, серед них орденом Леніна — ланковий механізованої ланки П.А. Гончаренко і старша пташниця О.В. Потабрик, орденом Жовтневої Революції — секретар парторганізації М.С. Амбросієнко.
Тут є восьмирічна школа, де 13 вчителів навчають 120 дітей. У селі — будинок культури на 400 місць, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, побутова майстерня, 6 магазинів. У селі — 42 комуністи і 78 комсомольців.

Заснована Миронівка в середині XVIII ст. вихідцями з Київської і Полтавської губерній.

У Миронівці в лютому 1918 року встановлено Радянську владу.
465 жителів села воювали на фронтах Beликої Вітчизняної війни, 200 з них нагороджені орденами й медалями. Уродженець села К.С. Скрипник був радистом у партизанському з’єднанні О.Ф. Федорова. В Миронівці у період тимчасової німецько-фашистської окупації діяла підпільна група, яка входила до складу партизанського з єднання їм. Ворошилова. На братській могилі 322 радянських воїнів-визволителів споруджено пам’ятник, на честь 265 загиблих односельців встановлено обеліск Слави.

Поблизу с. Малої Скельової виявлено поселення доби бронзи (II ст. до н. ери).

Ваш комментарий