Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Красное

Административно-территориальное деление

Красное (укр. Красне) — село, центр сельского совета Кобелякского района Полтавской области.

Красненскому сельскому совету подчинены села Гаевое, Грицаевка, Сосновка.

История городов и сел УССР 1967 г.

Красне — село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від районного центру і за 30 км від пристані Кишеньки на Дніпродзержинському водосховищі. Населення — 848 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Гайове, Грицаївка, Леваневське, Лісне, Павлівка, Самарщина, Соснівка, Сухинівка.
У селі розташований колгосп «Перемога», який має 6317 га землі. Господарство — багатогалузеве, розвинуто, зокрема, бджільництво. Колгосп двічі був учасником ВДНГ.
В Красному є восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури на 450 місць, народний історико-кравзнавчий музей, стадіон, будинок тваринників.
Перші поселення навколо гори Красної виникли в кінці XVI століття. Народна назва села — Красна, хоч офіційно до 1917 року воно називалося Письменним.
29 грудня 1905 року відбувся революційний виступ селян с. Павлівки і навколишніх хуторів проти поміщиці під керівництвом місцевого селянина Опанаса Шаповала. Викликані війська придушили цей виступ.
У 1919 році в селі був організований партизанський загін під керівництвом Я.Р. Огія, який успішно боровся проти денікінців на Полтавщині та Дніпропетровщині. У 1920 — 21 pp. загін розгромив куркульські банди Левченка та Мошенського, що діяли на території Кобеляцького повіту.
На території Красненської сільради (поблизу с. Сухинівки) виявлено рештки ранньослов’янського поселення черняхівської культури (II — VI століття н. е.).

Ваш комментарий