Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Лазорки

Административно-территориальное деление

Лазорки (укр. Лазірки) — село, центр сельского совета Оржицкого района Полтавской области.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1967 г.

Лазірки — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сліпороді, за 39 км від районного центру. Залізнична станція. Населення — 1655 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Велички, Димівщина, Довжок, Іванівка, Ламахівщина, Филонівщина.

В селі розташований колгосп ім. Г. Димитрова, який спеціалізується на відгодівлі худоби. Тут також є хлібоприймальний пункт, будівельне управління, державний лісорозсадник, управління експлуатації осушувальних систем, яке надає допомогу колгоспам дев’яти районів.

У Лазірках є поліклініка, лікарня на 100 ліжок, з пологовим відділенням. Діють середня та восьмирічна школи, профтехучилище, яко готує механізаторів сільського господарства. При Будинку культури на громадських засадах створено Палац щастя, який відіграє велику роль у впровадженні нових обрядів на селі. При Будинку культури і клубі діють 8 гуртків художньої самодіяльності, створено народний історичний музей.

Село засновано в XVI столітті.

Влітку 1919 року денікінці на очах односельчан вчинили розправу над більшовиком Г.Л. Гречаним. Перед смертю герой встиг крикнути: «Хай живе Ленін! Хай живе Радянська влада!»

В роки Великої Вітчизняної війни від рук фашистських окупантів загинули комуністи-підпільники П.Л. Безрода. Г.О. Ворожко, Т.Т. Гарбуз, Г.П. Ламах, П.Г. Скляр, І.Т. Черевко. Стрілочник роз’їзду «156 кілометр» О.Ф. Приймаков пустив під укіс німецький ешелон з танками, за що був закатований фашистами.

З січня 1935 до грудня 1962 року Лазірки були центром Лазірківського району.

Ваш комментарий