Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Демовка

Административно-территориальное деление

Демовка (укр. Демівка) — село, центр сельского совета Чечельницкого района Винницкой области.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Демівка — село, центр сільської Ради віддалене на 22 км від районного центру і на 24 км від залізничної станції Чечельник. Населення — 3000 чоловік.

У селі розміщений колгосп «Жовтнева перемога», за яким закріплено 4962 га землі, у т. ч. 3642 га орної. Господарський напрям — м’ясо-молочне тваринництво, зернові культури, цукрові буряки. За 1969 рік урожайність зернових у колгоспі складала 34 цнт, цукрових буряків — 329,7 цнт з га. За успіхи в розвитку колгоспного виробництва 15 чоловік нагороджені орденами й медалями. М. Ф. Зеленюк удостоєно ордена Леніна та ордена «Знак Пошани», голову колгоспу В. І. Пецько — ордена Леніна.

Є середня школа, 2 бібліотеки, будинок культури, широкоформатний кіностаціонар, медпункт, пологовий будинок, профілакторій, дитячі ясла.

На обліку партійної організації 62 комуністи. Комсомольців налічується 143 чоловіка.

У письмових джерелах село вперше згадується у XVII ст. Жителі Демівки активно допомагали селянсько-козацькому війську в роки визвольної війни 1648—1654 років.

В листопаді 1905 року тут відбулися заворушення селян проти поміщика.

Житель села, комуніст В. У. Сухачевський організував у 1918 році партизанський загін з 200 чоловік, який пізніше з’єднався з бригадою Г. І. Котовського.

1 комментарий

  1. Геннадий:

    происхождение и история фамилии Званчук

Ваш комментарий