Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Глинск

Административно-территориальное деление

Глинск (укр. Глинськ) — село, центр сельского совета Калиновского района Винницкой области.

Глинскому сельскому совету подчинено село Панасовка.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Глинськ — село, центр сільської Ради, розкинулося по обох берегах річки Постолової, лівої притоки Південного Бугу, за 20 км від районного центру і за 15 км від залізничної станції Гулівці. Населення — 2155 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Панасівка.

В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Родина». За господарством закріплено 3441 га землі, у т. ч. 2608 га орної. Виробничий напрям його — вирощування зернових і технічних культур, виробництво м’яса й молока. Є тут електростанція, млин, майстерні обробки дерева й металу.

Працюють восьмирічна школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, клуб, кіностаціонар, 2 бібліотеки, дільнична лікарня, дитячі ясла.

Партійна організація заснована у 1932 році, на обліку 50 комуністів. Комсомольців — близько 100, організація існує з 1928 року.

Глинськ відомий з XV ст. Відтоді збереглися залишки фортеці, оточеної оборонними валами.

У 1734 році в Глинську відбулися селянські заворушення. В роки першої російської буржуазно-демократичної революції тут пройшла хвиля селянських заворушень, організаторами яких були селяни Ф. М. Пузир та Д. М. Тимчишин.

Під час Великої Вітчизняної війни в селі діяла група опору, очолювана комуністами О. К. Бассом, І. Й. Димінським, К. І. Лисим. У боротьбі з фашистами й націоналістами загинули К. І. Лисий і О. К. Басе.

Карты

1 комментарий

  1. Надежда:

    Ищу деда Климовского Анисима Трофимовича

Ваш комментарий