Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Качановка

Административно-территориальное деление

Качановка (укр. Качанівка) — село, центр сельского совета Хмельницкого района Винницкой области.

Качановскому сельскому совету подчинено село Семки.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Качанівка — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Населення — 2013 чоловік. Сільраді підпорядковане село Семки.

На території села розташована центральна садиба колгоспу «Прогрес». За господарством закріплено 3624 га землі, у т. ч. 2808 га орної. Колгосп спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Ланкову Г. Г. Погуть нагороджено орденом Леніна.

Працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт.

Є партійна і комсомольська організації, які об’єднують 47 комуністів і 123 комсомольці. Партійна організація існує з 1929, комсомольська — з 1927 року.

Уродженці Качанівки Й. Д. Лучицький — кандидат історичних наук, вчителька Є. М. Ревунова — Герой Соціалістичної Праці.

Село відоме з XVI століття.

За німецько-фашистської окупації у Семках діяла підпільна патріотична група, до якої входили К. Г. Лук’янчук, А. Д. Марункевич, О. О. Ратушний, К. П. Загородний, Ф. І. Попіль, С. П. Амонс. Встановивши зв’язок з партизанським загоном ім. Леніна, підпільники не раз виконували його бойові завдання. Під час чергового завдання у січні 1944 року багато патріотів загинуло в нерівнім бою.

4 комментария

 1. Юрий Лучицкий:

  Пормнит ли кто моего дедушку, Лучицкого Александра Даниловича, уроженца Качановки. Он работал в местной школе, учителем русского языка и литературы, а жил в Ждановке Может есть кто из родственников, приятно было бы познакомиться, хотя бы заочно.

 2. Игорь:

  хто знает петрович босак петро

 3. Игорь:

  хто знает петрович босак петро жевет в Качанівка

 4. Елена:

  Мой дедушка Ткачук Василий Яковлевич родился в с. Качановка. Где можно запросить копию свидетельства о его рождении, где хранятся данные людей, родившихся в с. Качановка в 1917 году?

Ваш комментарий