Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Коммунаровка

Административно-территориальное деление

Коммунаровка (укр. Комунарівка) — село, центр сельского совета Калиновского района Винницкой области.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Комунарівка (до 1946 року — Гулівці) — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Постоловій — лівій притоці Південного Бугу, за 10 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Гулівці. Населення — 1642 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Писарівка.

На території села — центральна садиба колгоспу «Україна». Колгосп користується 3875 га землі, у т. ч. 2984 орної. Господарство вирощує зернові культури, цукрові буряки, розводить м’ясо-молочну худобу; має майстерні ремонту сільгосптехніки, млин. Тракторист колгоспу С. Ф. Вдовиченко нагороджений орденом Леніна.

В селі — середня школа, консультаційний пункт заочної середньої школи, будинок культури, бібліотека, медпункт, дитячі ясла.

Партійна організація заснована 1923 року, комуністів на обліку — 50 чоловік. Комсомольців — 144, організація існує з 1924 року.

Перша письмова згадка про село датується 1735 роком. На території села, понад ставом, збереглися рештки земляного укріплення.

Під час революції 1905—1907 рр. в селі відбувалися неодноразові виступи селян.

В лютому—березні 1923 року в Гулівцях були утворені комуни «Комашня» та «Пахар». Вони стали передовими колективними господарствами на Вінниччині і не раз преміювалися.

Жителеві села В. М. Яремчуку, командиру партизанського загону ім. Кармалюка, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його загін діяв у Житомирській, Хмельницькій, Ровенській, Волинській областях і в Люблянському воєводстві Польщі.

В Комунарівці споруджено пам’ятник воїнам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Карты

Ваш комментарий