Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Лесничье

Административно-территориальное деление

Лесничье (укр. Лісниче) — село, центр сельского совета Бершадского района Винницкой области.

Лесниченскому сельскому совету подчинено село Волчок.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Лісниче — село, центр сільської Ради, розкинулося за 14 км від районного центру, в пониззі річки Яланця. До найближчої залізничної станції Бершадь — 10 км. З райцентром село сполучене авто дорогою. Населення — 2656 чоловік.

В селі розміщено центральну садибу колгоспу «Шлях до комунізму». За господарством закріплено 6094 га землі, в т. ч. 4653 га орної. Тут вирощують зернові й технічні культури. Жителі займаються також виноградарством та садівництвом. Тваринництво — м’ясо-молочного напрямку. Господарство має допоміжні підприємства: млин, майстерню, 2 пилорами.

Є восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури, працюють фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла. Виходить колгоспна багатотиражна газета «Шлях до комунізму».

1923 року засновано партійну та комсомольську організації. Зараз у Лісничому працюють 81 комуніст й 108 комсомольців.

Як стверджують археологічні розвідки, на території сучасного Лісничого існувало поселення трипільської культури. За переказами, до XIII ст. тут було містечко Копистирин, яке вщент зруйнували монголо-татарські загарбники.

В 1924 році селяни організували перший колгосп «Битии шлях». У центрі села 1967 року споруджено обел ск на честь воїнів, що загинули на фронтах Вітчизняної війни.
Уродженець села М. Д. Тодощенко — кандидат медичних наук.

1 комментарий

  1. Виктор:

    Отец похоронен в Лесничьем,и бабушка и дед….Господи,останови эту войну страшную…

Ваш комментарий