Тартак
Административно-территориальное деление
Тартак (укр. Тартак) — село, центр сельского совета Чечельницкого района Винницкой области.
Тартакскому сельскому совету подчинено село Анютино.
Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.
История городов и сел УССР 1972 год
Тартак — село, центр сільської Ради, розкинулося по обох берегах річки Савранки притоки Південного Бугу. Своєю західною частиною примикає до Чечельника. Населення — 2441 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Анютине.
На території села розташовані господарства двох відділків радгоспу Чечельницького цукро-комбінату, а також спиртовий та маслоробний заводи. За обома відділками закріплено 4485 га землі, у т. ч. 2763 га орної. Вони вирощують насіння цукрових буряків. У тваринництві — відділок ім. Петровського спеціалізується на виробництві молока, а ім. Леніна — на виробництві свинини. В середньому вони щорічно виробляють на 100 га угідь по 126 цнт м’яса і по 456 цнт молока. Доярка відділку ім. Петровського М. В. Парахонич у 1970 році надоїла на кожну фуражну корову по 5253 кг молока.
У Тартаку є восьмирічна й початкова школи, З бібліотеки, 3 клуби, 2 фельдшерсько-акушерські пункти.
Працюють в селі 41 комуніст і 39 комсомольців.
В селі народився і виріс М. Ф. Підгаєцький — один з керівників підпільної і партизанської боротьби в роки Великої Вітчизняної війни на території Чечельницького й Піщанського районів. Загинув у грудні 1943 року в Піщанці, де йому споруджено пам’ятник, а в Тартаку його ім’ям названо вулицю.