Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Ждановка

Административно-территориальное деление

Ждановка (укр. Жданівка) — село, центр сельского совета Хмельницкого района Винницкой области.

Ждановскому сельскому совету подчинены село Дибровка и поселок Ольгино.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Жданівка (до 1946 року — Війтівці) — село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру і залізничної станції Хмільник. Населення — 2481 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дібрівка та Ольгине.

На території села розміщений радгосп і цукровий завод Жданівського цукрокомбінату. Радгосп користується 4419 га землі, у т. ч. 3382 га орної. Господарство — багатогалузеве.

Працюють середня школа, заводський клуб, 2 бібліотеки, дільнична лікарня, автоматична телефонна станція.

1923 року в селі виникли партійна і комсомольська організації. Нині в них налічується 116 комуністів і 225 комсомольців.

Перша письмова згадка про село належить до 1788 року. Тут у 1858 році збудували цукровий завод. 7 червня 1905 року на заводі спалахнув страйк. Робітники вимагали скорочення робочого дня. Через 9 днів вимоги страйкарів були задоволені. У 1906 році на завод прибув металіст Путилівського заводу О. П. Жданов, висланий за участь у революційних подіях 1905 року. Згуртувавши навколо себе робітників, він вів революційну агітацію і незабаром став загальновизнаним вожаком трудящих села. Після смерті О. П. Жданова в 1922 році його ім’я було увічнено в назві заводу.

Ваш комментарий