Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Жовтневое

Административно-территориальное деление

Жовтневое (укр. Жовтневе) — село, подчинено Уладовскому сельскому совету Калиновского района Винницкой области.

Село относится к историко-этнографическому региону Подолье.

История городов и сел УССР 1972 год

Жовтневе (до 1960 року — Попівка) — село, центр сільської Ради, від районного центру віддалене на 25 км і на 12 км від залізничної станції Холоневська. Населення — 1700 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Антонопіль. В зоні села розмішена Уладово-Люлинецька селекційна станція.

Уладово-Люлинецька селекційна станція найстаріша на Україні, заснована в 1888 році. Тут вирощували насіння цукрових буряків. Тоді на станції працювало лише 3—4 чоловіка. За Радянської влади станція вивела і впровадила у виробництво 52 сорти цукрових буряків. У 1964 році сортами гороху, виведених станцією, засівалося на Україні 1 млн. 100 тис. га. Станція нагороджена 5-ма дипломами Всесоюзної сільськогосподарської виставки і Виставки досягнень народного господарства, а селекціонера Л. Л. Семполовського нагороджено орденами Леніна і Трудового Червоного Прапора.

Працюють загальноосвітня й вечірня середні школи, консультаційний пункт заочної середньої школи, 4 бібліотеки, будинок культури, кіностаціонар, медпупкт, дитячий садок.

Партійна організація заснована у 1930 році, комуністів є 82, комсомольська існує з 1928 року, на обліку — 130 комсомольців.

У письмових джерелах село згадується вперше за 1779 рік.

У травні 1905 року в Попівці відбувся страйк селян.

З села Антонополя вийшов С. М. Олійничук — непримиренний борець проти кріпацтва.

В роки Великої Вітчизняної війни 354 жителі села воювали проти фашистів. 266 з них нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу. За роки Радянської влади з села вийшло 56 інженерів і техніків, 21 медичний працівник, 40 спеціалістів сільського господарства, 28 учителів.

Ваш комментарий